Cena:

iPhone 8 zřejmě přijde o Touch ID a zpozdí se kvůli dodávce displejů

iPhone 8 je bezesporu jedním z nejočekávanějších smartphonů letošního roku. Nové informace ale nyní naznačují, že jeho představení se neobejde bez komplikací. Jedná se samozřejmě pouze o spekulace, ale vzhledem k tomu, že s nimi přišel server Forbes odkazující se například na Royal Bank of Canada, lze je brát za celkem důvěryhodné.

Takto by měl podle Forbesu vypadat iPhone 8

Největším problémem je aktuálně pro Apple fakt, že iPhone 8 zřejmě díky dodávkám OLED panelů nabere zpoždění. Uvedení do prodeje se tak aktuálně očekává až v říjnu či listopadu, nicméně větší množství vyrobených iPhonů může být k dispozici až začátkem prosince. To však znamená, že se nový smartphone od Applu stane pravděpodobně žhavým artiklem předvánočního šílenství. A pokud nebude zpočátku dostatek iPhonů pro všechny zájemce, lze očekávat, že toho využijí nejrůznější překupníci a cenu již tak drahého iPhonu 8 vyženou do astronomických výšin.

Forbes také přišel s tvrzením (s odkazem na důvěryhodný japonský web macotakara.jp), že Apple u iPhonu 8 opustí doposud velmi oblíbený systém ověřování Touch ID (čtečka otisků prstů). Důvodem by mělo být to, že plocha Power tlačítka není pro integraci čtečky dostatečná a technologie se čtečkou pod displejem není doposud tak vyspělá, aby ji Apple mohl nasadit do komerčního produktu.

iPhone 8 bude mít větší tlačítko Power, čtečku v něm ale nenajdeme

Apple údajně přijde s novým typem biometrického zabezpečení Face ID, které bude snímat pomocí kamer a senzorů tvář uživatele. Přirozeně se však nabízí otázka, zda-li bude tato náhrada dostatečně spolehlivá i ve špatných světelných podmínkách, či třeba v případě nasazených slunečních brýlí a podobně.

O něco méně důležitá je pak spekulace, podle níž Apple nakonec nenabídne bílou variantu iPhonu. To sice možná některé zájemce zklame, ale ve světle ostatních problémů to není zdaleka tak zásadní.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.