Domů » Bleskovky » iPhone 8 nabere zpoždění. Čtečka v displeji je stále ve hře

iPhone 8 nabere zpoždění. Čtečka v displeji je stále ve hře

Téměř každý den se objevují nové informace o iPhone 8, přesto si zatím o finální výbavě nemůžeme udělat ucelený obrázek. Výroční „osmičku“ by měl Apple společně s modely 7s a 7s Plus představit první týden v září; nejnovější spekulace, které se objevily na uznávaném a poměrně důvěryhodném japonském blogu MacOtakakara.jp, hovoří o termínu mezi 6. a 8. zářím. Zatímco iPhony ze série 7s by se do prodeje měly dostat okolo 16. září, na iPhone 8 se zřejmě do prodeje dostane až v průběhu října či listopadu.

Podle zdroje to vypadá, že všechny barevné varianty nového iPhone 8 budou mít přední stranu výhradně v černé barvě. Ta má dopomoci lepšímu vnímání bezrámečkového designu. Na přední straně rovněž nebude chybět 3D skener pro autorizaci uživatele (Face ID) a počítá se také s podporou bezdrátového nabíjení.

Čtečka otisků prstů: zmizí úplně, nebo ji najdeme v displeji?

Zatím se ale neví, zda tato technologie kompletně nahradí čtečku otisků prstů, nebo zda ji bude doplňovat. Před několika dny se objevily spekulace o tom, že by iPhone 8 mohl mít čtečku integrovanou v bočním tlačítku Power, nicméně japonský blog tyto informace dementoval – podle jeho zdrojů v sobě tlačítko Power žádnou čtečku integrovanou nemá. Stále je tedy ve hře varianta s integrovanou čtečkou přímo v displeji, což by byl velmi revoluční prvek.

Variantu s čtečkou umístěnou na zadní straně už dementovala řada výrobců pouzder, ostatně rendery vlastních krytů s designem iPhone 8 už do světa vypustila i značka Nodus, která se zaměřuje na prémiová pouzdra, a ani na nich není po čtečce na zadní straně památky.

Výrobce pouzder Nodus vypustil do světa rendery svých krytů pro iPhone 8. Po čtečce na zádech není ani památky…

Je ale možné, že se Applu technologii pro 3D autorizaci uživatele povedlo vyladit do takové míry, že čtečka otisků už nebude potřeba a v telefonu ji tak vůbec nenajdeme; Touch ID by tak mohla nahradit technologie s názvem Face ID. A jak už bývá u jablečného giganta zvykem, za nové technologie a inovovaný design si nechá náležitě zaplatit – cena iPhone 8 by se v Evropě měla pohybovat okolo hranice 1 100 euro, což je více než 28 600 Kč.

Jiří Hrma

11 komentářů

 1. už je to celkem trapný…
  a intergalaktické nabíjení je také stále ve hře??

 2. Tých 1000 – 1100€ je cena za súčasný 7 Plus, a nakoľko 8 má mať tiež väčšiu uhlopriečku, čiastočne tento model nahrádza, takže tam veľký rozdiel nevidím.

 3. Proboha, at uz konecne vyjde ten jaFoun, at je klid. Kazdy den nekolik spekulaci o IP8 je docela nuda.

 4. Jsem velký fanda Apple a jejich produkty používám včetně iPhone a těším se na 8 ale….

  Tyhle bláboly se už nedaj ani číst!

  Jeden den bude mít bezdratove nabíjení na 4m, druhy den na 1m, třetí den jen přes podložku, čtvrtý den možná na 1-2m, potom bude mít displej 5,8 další den bude mít dva displeje jedem 5,3 a druhy 0,5, další den čtečka v displeji, potom v logu, pak ji mít nebude, potom ji mít bude, pak ji zas mít nebude, potom ji bude mít v tlačítku z boku, potom bude mít 3D sken obličeje, pak bude mít 3D sken i čtečku v displeji…..

  Řeknu vám to takhle – iPhone 16 bude mít miniaturní reaktor na atomovou fůzi a teleport až do vzdálenosti 320 světelných let.

  Tak a poodhalil sem toho víc než všichni ti spekulanti a vaše slavná redakce dohromady.

 5. Proč tomu tak sebejistě vlastně říkáte iPhone 8? Apple už odhalil název? Pokud ne, mělo by se to jednoduše nazývat „další iPhone“, tohle neni nic víc, než bulvární výkřiky. Stejně tak se to může jmenovat 7s.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).