Cena:

iPhone 8 nabere zpoždění. Čtečka v displeji je stále ve hře

Téměř každý den se objevují nové informace o iPhone 8, přesto si zatím o finální výbavě nemůžeme udělat ucelený obrázek. Výroční „osmičku“ by měl Apple společně s modely 7s a 7s Plus představit první týden v září; nejnovější spekulace, které se objevily na uznávaném a poměrně důvěryhodném japonském blogu MacOtakakara.jp, hovoří o termínu mezi 6. a 8. zářím. Zatímco iPhony ze série 7s by se do prodeje měly dostat okolo 16. září, na iPhone 8 se zřejmě do prodeje dostane až v průběhu října či listopadu.

Podle zdroje to vypadá, že všechny barevné varianty nového iPhone 8 budou mít přední stranu výhradně v černé barvě. Ta má dopomoci lepšímu vnímání bezrámečkového designu. Na přední straně rovněž nebude chybět 3D skener pro autorizaci uživatele (Face ID) a počítá se také s podporou bezdrátového nabíjení.

Čtečka otisků prstů: zmizí úplně, nebo ji najdeme v displeji?

Zatím se ale neví, zda tato technologie kompletně nahradí čtečku otisků prstů, nebo zda ji bude doplňovat. Před několika dny se objevily spekulace o tom, že by iPhone 8 mohl mít čtečku integrovanou v bočním tlačítku Power, nicméně japonský blog tyto informace dementoval – podle jeho zdrojů v sobě tlačítko Power žádnou čtečku integrovanou nemá. Stále je tedy ve hře varianta s integrovanou čtečkou přímo v displeji, což by byl velmi revoluční prvek.

Variantu s čtečkou umístěnou na zadní straně už dementovala řada výrobců pouzder, ostatně rendery vlastních krytů s designem iPhone 8 už do světa vypustila i značka Nodus, která se zaměřuje na prémiová pouzdra, a ani na nich není po čtečce na zadní straně památky.

Výrobce pouzder Nodus vypustil do světa rendery svých krytů pro iPhone 8. Po čtečce na zádech není ani památky…

Je ale možné, že se Applu technologii pro 3D autorizaci uživatele povedlo vyladit do takové míry, že čtečka otisků už nebude potřeba a v telefonu ji tak vůbec nenajdeme; Touch ID by tak mohla nahradit technologie s názvem Face ID. A jak už bývá u jablečného giganta zvykem, za nové technologie a inovovaný design si nechá náležitě zaplatit – cena iPhone 8 by se v Evropě měla pohybovat okolo hranice 1 100 euro, což je více než 28 600 Kč.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.