iPhone 8 bude mít čtečku otisků prstů na zamykacím tlačítku, podívejte se na rendery

Apple se snaží veškeré informace týkající se výroby iPhonu 8 udržet pod pokličkou, nicméně se mu to příliš nedaří. Před několika dny si jeden z důvěryhodných zdrojů z dodavatelského řetězce cupertinské společnosti pustil pusu na špacír a časopisu Forbes poskytl nové rendery a další zajímavé informace.

Podle zdroje by měla 128GB varianta vyjít na 1 000 až 1 200 USD a 256GB varianta bude ještě dražší. Ikonický iPhone 8 bude disponovat displejem o velikosti 5,8 palců, který by měl být ohraničen ze všech stran rámečkem s tloušťkou 4 mm.

Pokud se podíváte na render zobrazující spodní část zařízení, je znatelné, že se opět u iPhonu neobjeví 3,5mm výstup pro sluchátka. Ale na druhou stranu stále zůstává Lightning port, takže nebude nahrazen portem USB-C, jak se původně očekávalo. I když není vyloučeno, že napájecí kabel nebude mít na druhém konci USB-C, což by znamenalo, že telefon by podporoval rychlonabíjení.

Jakmile se podíváte na zamykací tlačítko, zjistíte, že je větší než u současných modelů. Důvodem je, že by měla být do tohoto tlačítka integrována čtečka otisků prstů Touch ID. Znamenalo by to tedy, že Touch ID se neobjeví ani v displejové části, ani na zádech.

V horní části se nachází výřez, ve kterém jsou umístěny snímače a selfie kamera. Otázkou však zůstává, jak Apple přizpůsobí iOS 11 tomuto výřezu. Zdroj spekuluje o tom, že ho bude obtékat stavový řádek, na kterém se vlevo objeví stav připojení a vpravo stav baterie. Oznámení se potom budou zobrazovat v dolní části.

Autor článku
Michaela Brázdilová

Kapitoly článku