Domů » Bleskovky » Pozvánky na MWC odhalují podobu budoucích Nokií: pět kamer i díra v displeji

Pozvánky na MWC odhalují podobu budoucích Nokií: pět kamer i díra v displeji

Juho Sarvikas z HMD Global v tomto týdnu oznámil termín konání příští tiskové konference, která přinese nové smartphony Nokia. První pozvánka byla vytvořena pouze z textu, dočkali jsme se ale i obrázkových upoutávek, které nás nenechávají na pochybách.

Na první pohled ještě nemusí být vše jasné, po zesvětlení obrázků ale na nás vykouknou důležité detaily.

Nokia 9 PureView

Na prvním snímku je vidět část fotomodulu, kterým se bude pyšnit Nokia 9 PureView. Fotomodul bude tvořit hned sedm očí, z toho pět z nich bude ukrývat čočky fotoaparátu.

Co se výbavy (i vzhledu) týče, Nokia 9 PureView bude spíše spadat do kategorie „loňská vlajková loď“, neboť ji bude pohánět starší čipset Qualcomm Snapdragon 845; vývoj netradičního fotoaparátu totiž příchod telefonu opozdil.

Nokia 6.2

Druhým chystaným smartphonem bude zřejmě spekulovaná Nokia 6.2, světlejší obrázek odhaluje obrys zařízení s kruhovým výřezem pro selfie kamerku v levém horním rohu. Podle předchozích spekulací se bude jednat o smartphone střední třídy s čipsetem Qualcomm Snapdragon 632, 4 ebo 6 GB RAM a 16Mpx fotoaparátem s puncem značky Zeiss.

Nokia 1 Plus

Posledním představeným modelem by mohl být nástupce Nokie 1. Na ni sice HMD nijak neupoutává, na internetu se však objevil obrázek odhalující nepříliš oslnivou specifikaci.

Telefon údajně ponese název Nokia 1 Plus, a má se jednat o naprostý základ poháněný čipsetem MediaTek MT6739 a 1 GB RAM. Nepříliš oslnivé jsou i parametry displeje, který má mít na pěti palcích rozlišení 480 × 960 pixelů a jemnost 213 ppi. Na telefonu patrně poběží Android 9.0 Pie Go Edition.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).