Nokia 1 je extrémně levný smartphone s Androidem Go a výměnnými kryty

Přesně dle očekávání mezi pěticí nových telefonů značky Nokia nechybí ani velmi levný model Nokia 1, který zamíří na některé trhy v dubnu za cenu pouhých 85 USD, což je necelých 1 800 Kč.

Nokia 1 - Step up to smarter

Běží samozřejmě na odlehčeném Androidu 8 Oreo ve verzi Go, která je optimalizována pro běh na nevýkonných přístrojích, jako je Nokia 1. Pouhý 1 GB operační paměti a procesor MediaTek MT6737M by jen těžko stačil pro plynulý běh standardního Androidu, ale verze Go by zde měla fungovat zcela bezproblémově.

Smartphone nabídne pravděpodobně nepříliš kvalitní zadní 8Mpx fotoaparát a přední 5Mpx selfie kamerku, 8GB interní úložiště a baterii s kapacitou 2 150 mAh. Naštěstí nechybí podpora 4G sítí.

Mateřská HMD Global zakoupila poměrně nedávno práva na značku Xpress–on, pod níž se dříve prodávalo příslušenství ke klasickým Nokiím. A první využití oživeného názvu vidíme právě u Nokie 1, k níž bude možná nakupovat spoustu barevných výměnných krytů, které tak ozvláštní jinak nepříliš zajímavý smartphone.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku