Domů » Bleskovky » Nokia 1 je extrémně levný smartphone s Androidem Go a výměnnými kryty

Nokia 1 je extrémně levný smartphone s Androidem Go a výměnnými kryty

Přesně dle očekávání mezi pěticí nových telefonů značky Nokia nechybí ani velmi levný model Nokia 1, který zamíří na některé trhy v dubnu za cenu pouhých 85 USD, což je necelých 1 800 Kč.

Nokia 1 - Step up to smarter

Běží samozřejmě na odlehčeném Androidu 8 Oreo ve verzi Go, která je optimalizována pro běh na nevýkonných přístrojích, jako je Nokia 1. Pouhý 1 GB operační paměti a procesor MediaTek MT6737M by jen těžko stačil pro plynulý běh standardního Androidu, ale verze Go by zde měla fungovat zcela bezproblémově.

Smartphone nabídne pravděpodobně nepříliš kvalitní zadní 8Mpx fotoaparát a přední 5Mpx selfie kamerku, 8GB interní úložiště a baterii s kapacitou 2 150 mAh. Naštěstí nechybí podpora 4G sítí.

Mateřská HMD Global zakoupila poměrně nedávno práva na značku Xpress–on, pod níž se dříve prodávalo příslušenství ke klasickým Nokiím. A první využití oživeného názvu vidíme právě u Nokie 1, k níž bude možná nakupovat spoustu barevných výměnných krytů, které tak ozvláštní jinak nepříliš zajímavý smartphone.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

7 komentářů

  1. Vzhledově jako starší Samsung s prvky s Lumii.

  2. Ja tieto mobili označujem ako EKO odpad.

  3. Cinani si mysli, ze je rok 2015? Jinak si to neumim vysvetlit. Tohle fakt ne.

  4. Tohle je úplně zbytečný model, akorát jim to sráží reputaci.

  5. V Indii kam patrně take primárně zamíří, bude mít jistě úspěch, jinak by jej Nokia nevyrobila.

  6. Karel Bartošovice

    když už levný smartphone, tak tio už Radši smartphone Honor, je k poměru cena výkon cenově dostupný pro všechny. Já ho mám a vklidu. Má vše, co potřebuju a moc jsem se přes kapsu neplácl.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).