Domů » Bleskovky » Nokia 6.2 odhaluje výbavu. Dostane displej s otvorem

Nokia 6.2 odhaluje výbavu. Dostane displej s otvorem

Společnost HMD Global připravuje nové smartphony pro letošní rok. Kromě odkládaného vlajkového modelu Nokia 9 s pětičočkovým fotoaparátem se dočkáme i dalších zařízení, mimo jiné i nástupce Nokie 6.1. Na internetu se objevují první informace o tom, jakou bude mít výbavu.

Telefon bude s největší pravděpodobností pojmenován Nokia 6.2, jeho vzhled jsme patrně viděli ve včerejším úniku pod označením Nokia 8.1 Plus. Produktový manažer Juho Sarvikas z HMD Global totiž na nedávné tiskové konferenci v Dubaji ohlásil, že v budoucnu telefony Nokia označení Plus nosit nebudou, aby bylo portfolio přehlednější.

Střední třída s fotoaparátem od Zeisse

Nokia 6.2 má podle nejnovějšího úniku dostat do výbavy čipset Qualcomm Snapdragon 632, 4 nebo 6 GB RAM a duální fotoaparát s 16Mpx hlavním snímačem a puncem značky Zeiss. Pod fotoaparátem má být umístěna čtečka otisků prstů.

Displej má mít úhlopříčku 6,2 palců, v jeho levém horním rohu se má nacházet otvor pro selfie kamerku. Telefon se dále bude chlubit technologií OZO Audio. Nokia 6.2 údajně dorazí nejprve na čínský trh, a to na přelomu ledna a února letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Koukám, další skleněná blbost. Kam se poděl originální design 6.1 a praktické zpracování?

  2. Dle mého názoru je „díra“ v displeji rušivější než výřez a za nejmenší „zlo“ považuji výřez typu kapka, když už nějaký výřez „musí“ být. Mám OnePlus 6T s „kapkou“ ale užívám ho jako maskovaný výřez, kdy tloušťka horního rámečku je 5 mm a veškeré info je krásně kontrastní, ať máte jakoukoliv tapetu Jinak bych vzal klidně za vděk telefon bez přední kamery, protože telefonem telefonuji a nejsem exhibicionista. Až budu potřebovat své foto, půjdu k fotografovi a na dovolené klidně někoho požádám, aby mě vyfotil zrcadlovkou. Když nic, tak to bude jednak kvalitnější a hlavně přirozenější obrázek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).