Domů » Bleskovky » Nokia 8.1 Plus s výřezem v displeji na nových snímcích: je na co se těšit

Nokia 8.1 Plus s výřezem v displeji na nových snímcích: je na co se těšit

Ačkoli výřez v displeji, neboli notch, vládne designu nových chytrých telefonů už nějakou chvíli, někteří výrobci se s ním stále nemohou smířit. I když je nejznámějším odpůrcem jihokorejský Samsung, i ostatní výrobci, jako například Huawei, Honor nebo Motorola, poodhalují své představy o telefonu bez výřezu, zato ale s dírou v displeji. Ta ukrývá přední fotoaparát, který na rozdíl od různých senzorů či čtečky otisků prstů pod displej jen tak neschováte.

Díra v displeji i na sluchátka

Do party „děravých“ výrobců se podle uniklých renderů, které na světlo světa přivedl Steve H. McFly známý jako @OnLeaks, má přidat také Nokia. Na renderech se nachází údajná podoba chystaného modelu 8.1 Plus. Ta má disponovat dírou pro selfie fotoaparát v levém horním rohu. Kromě toho lze z renderů odhalit také přítomnost 3,5mm jack konektoru na horní hraně, čtečku otisků prstů na zadní straně a na spodní hraně poté moderní konektor USB-C.

Nokia 8.1 Plus: 360 degree renders EXCLUSIVE

Zadní stana údajné Nokie 8.1 Plus má být pokryta sklem, potěší také logo programu Android One, který zajišťuje čistou verzi systému a rychlé aktualizace. Pro mnohé je pozitivní také fakt, že Nokia stále ještě nezanevřela na 3,5mm jack, bez kterého se někteří neobejdou. Celkově se dá říct, že design je poměrně povedený. Doufejme, že představení je už za dveřmi.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

  1. Opět telefon bez nápadu a baťoh na zádech.. A to se dřív Nokia uměla tak pěkně odlišit. Aspoň plus za 3.5 jack.

  2. Věci jako jack a Android One jsou ty, kvůli kterým uvažuji o Nokii. Průstřel se mi osobně neskutečně líbí, nebo taky se mi zamlouvá pouhá kapka navrchu (Huawei Smart 2019). Teď se rozhoduji o novém telefonu, tím pádem by mě zajímalo, kdy bychom se Nokie mohli dočkat a za jakou cenu…

  3. Krásný telefon, škoda že nemá WP :-(

  4. Franta Tyčka

    A to by mělo být zepředu, nebo zezadu?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).