Nokia 8.1 Plus s výřezem v displeji na nových snímcích: je na co se těšit

Ačkoli výřez v displeji, neboli notch, vládne designu nových chytrých telefonů už nějakou chvíli, někteří výrobci se s ním stále nemohou smířit. I když je nejznámějším odpůrcem jihokorejský Samsung, i ostatní výrobci, jako například Huawei, Honor nebo Motorola, poodhalují své představy o telefonu bez výřezu, zato ale s dírou v displeji. Ta ukrývá přední fotoaparát, který na rozdíl od různých senzorů či čtečky otisků prstů pod displej jen tak neschováte.

Díra v displeji i na sluchátka

Do party „děravých“ výrobců se podle uniklých renderů, které na světlo světa přivedl Steve H. McFly známý jako @OnLeaks, má přidat také Nokia. Na renderech se nachází údajná podoba chystaného modelu 8.1 Plus. Ta má disponovat dírou pro selfie fotoaparát v levém horním rohu. Kromě toho lze z renderů odhalit také přítomnost 3,5mm jack konektoru na horní hraně, čtečku otisků prstů na zadní straně a na spodní hraně poté moderní konektor USB-C.

Zadní stana údajné Nokie 8.1 Plus má být pokryta sklem, potěší také logo programu Android One, který zajišťuje čistou verzi systému a rychlé aktualizace. Pro mnohé je pozitivní také fakt, že Nokia stále ještě nezanevřela na 3,5mm jack, bez kterého se někteří neobejdou. Celkově se dá říct, že design je poměrně povedený. Doufejme, že představení je už za dveřmi.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku