Domů » Bleskovky » Pozdrav z budoucnosti: Sony pracuje na smartphonu s rolovacím displejem

Pozdrav z budoucnosti: Sony pracuje na smartphonu s rolovacím displejem

Letošní rok měl být rokem, který bude patřit prvním kusům skládacích a ohebných smartphonů. Vzhledem k potížím jak Samsungu, tak Huawei se nicméně zdá, že letoší rok to s těmito novotami nebude tak žhavé. To ovšem neznamená, že by velké firmy na ohebnou budoucnost zanevřely, právě naopak.

Do závodu o dominanci na ohebném poli se chystá přidat také japonské Sony, které jinak na trhu s chytrými telefony trochu strádá. A nebyli by to Japonci, kdyby nechtěli posunout celé odvětví o notný kus dále. Podle spekulací Sony totiž nechystá ohebný smartphone, ale rovnou rolovací. Ani co se týče specifikací, tak by rolovací premiéra neměla příliš zaostávat.


Rolovací displej a specifikace vlajkové lodi

Konkrétně se spekuluje o procesoru Snapdragon 855 SoC a modemu X50, který se postará o 5G konektivitu, což je další trend letošního roku. Rolovací budoucnost není až takové sci-fi, jak by se mohlo zdát. Na veletrhu CES v Las Vegas představilo LG svou variantu rolovací televize a Samsung s těmito displeji experimentuje už od roku 2016.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
600
  Sledování diskuze  
Upozornit na