Domů » Bleskovky » LG představilo futuristickou televizi, která se umí srolovat do podstavce

LG představilo futuristickou televizi, která se umí srolovat do podstavce

„Doba ohebná už tu byla, teď začíná doba rolující!“ Tak by se dal popsat nový počin korejské společnosti LG, která na veletrhu CES v Las Vegas představila televizi budoucnosti. Televize s krkolomným názvem LG Signature OLED TV R je první svého druhu.

Ohebné panely, které LG vyrábí, dostaly v případě tohoto modelu podobu 65″ zobrazovacího displeje s poměrem stran 21:9, který je k dispozici pouze tehdy, pokud jej potřebujete. V případě, že se na něj nedíváte, může se srolovat do kvádrového těla (podstavce), které funguje zároveň jako soundbar.

LG Signature OLED TV R

V hlavní roli displej, který můžete srolovat do podstavce

Televizor nicméně nemusíte pouze vysunout či zasunout. Dokáže rovněž fungovat v režimu částečného vysunutí, kdy čouhající kus panelu může zobrazovat například fotografie či hodiny s počasím.

I v kompletně zasunutém stavu může základna přehrávat hudbu, o kterou se postará stowattový 4.2 kanálový audiosystém s podporou Dolby Atmos. Součástí televize je také chytrá asistentka Alexa doplněná o AirPlay 2 a HomeKit od Applu, o jehož nasazení v televizorech LG jsme již referovali.

LG Signature OLED TV R

Podle údajů od LG vydrží televize až 50 000 srolování, což při průměru 8 srolování denně dělá výdrž slušných 17 let. Rolovací se televize od LG by měla být dostupná v druhé polovině roku 2019 za prozatím nespecifikovanou cenu. Už teď je ale jasné, že rozhodně nepůjde o levnou záležitost.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Guest
Anonym
Guest
Offline

Toto, dámy a pánové, je budoucnost našich obývacích pokojů. Přijde manželka, řekne asistentce ,,Hej Amazone, vyroluj TV“

Dalším skvělým scénářem použití je použití okenní stínidla zatímco sleduji TV. Základnu, meboli bejs, položím k oknu, řeknu asistentce ,,NEchť Bixbi sputí TV‘ Vyroluje se TV, a zastíní automatoicky okenní světlo, čímž je lepší viditelnost TV. Ono to působí úsměvně, ale proč ne.

SPIKEBOY
Uživatel
SPIKEBOY
Offline

Budúcnosť? U nás to takto funguje asi 2 roky. Nastavím si lubovolnú scénu, že čo sa má na aký povel zapnúť. TV síce nieje rolovatelná, ale vysunie sa zo skrine, stiahne sa vonkajšia roleta, dané svetlo sa zapne na x%, zapne sa TV počas vysúvania a zapne sa aj STB (prepínanie TV staníc aj hlasitosť, tiež cez hlasové ovládanie). Osvetlenie aj rolety v celom byte ovládam (aj) hlasom. Dokonca stačí povedať a robotický vysávač sa pustí do práce. Všetko cez Google home mini.

Cleric
Uživatel
Cleric
Offline

Konečně, tohle se mi líbí. Smysluplné využité ohebných displayů je tady. Jen bude trošku trvat než cena spadne na únosnou mez pro smrtelníka s průměrným českým platem :D