Domů » Bleskovky » LG představilo futuristickou televizi, která se umí srolovat do podstavce

LG představilo futuristickou televizi, která se umí srolovat do podstavce

„Doba ohebná už tu byla, teď začíná doba rolující!“ Tak by se dal popsat nový počin korejské společnosti LG, která na veletrhu CES v Las Vegas představila televizi budoucnosti. Televize s krkolomným názvem LG Signature OLED TV R je první svého druhu.

Ohebné panely, které LG vyrábí, dostaly v případě tohoto modelu podobu 65″ zobrazovacího displeje s poměrem stran 21:9, který je k dispozici pouze tehdy, pokud jej potřebujete. V případě, že se na něj nedíváte, může se srolovat do kvádrového těla (podstavce), které funguje zároveň jako soundbar.

LG Signature OLED TV R

V hlavní roli displej, který můžete srolovat do podstavce

Televizor nicméně nemusíte pouze vysunout či zasunout. Dokáže rovněž fungovat v režimu částečného vysunutí, kdy čouhající kus panelu může zobrazovat například fotografie či hodiny s počasím.

LG Signature OLED TV R First Look: A roll-up OLED at CES 2019

I v kompletně zasunutém stavu může základna přehrávat hudbu, o kterou se postará stowattový 4.2 kanálový audiosystém s podporou Dolby Atmos. Součástí televize je také chytrá asistentka Alexa doplněná o AirPlay 2 a HomeKit od Applu, o jehož nasazení v televizorech LG jsme již referovali.

LG Signature OLED TV R

Podle údajů od LG vydrží televize až 50 000 srolování, což při průměru 8 srolování denně dělá výdrž slušných 17 let. Rolovací se televize od LG by měla být dostupná v druhé polovině roku 2019 za prozatím nespecifikovanou cenu. Už teď je ale jasné, že rozhodně nepůjde o levnou záležitost.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments