Apple se utrhl ze řetězu, podporu pro AirPlay 2 a HomeKit získávají další výrobci

Že loňský rok nebyl pro Apple z hlediska hardwaru žádné terno, není tajemstvím. Na letošním veletrhu CES v Las Vegas se nicméně zdá, že se kalifornská společnost chystá vykročit do roku 2019 tou správnou nohou. Včera jsme přinesli zprávu, že Apple přinese na televize od Samsungu iTunes a AirPlay 2. Jak se ale zdá, u jihokorejského giganta se jablečný výrobce nezastavil.

blank

Apple to s rozšířením AirPlay 2 myslí vážně

Podporu pro své chytré řešení do domácností HomeKit a také AirPlay 2 ve svých televizích nasadí také velký konkurent z domovské Jižní Koreji LG a americká firma Vizio. Zatímco Samsung do svého systému Tizen TV integruje konkurenční asistenty od Googlu a Amazonu, LG v rámci chytrých televizí v roce 2019 přinese podporu pro HomeKit, což znamená možnost ovládat televizi s pomocí Siri. Nové televize přinesou také podporu pro Assistanta od Googlu a Alexy od Amazonu. Úplně stejně bude integrace fungovat také v televizích od Vizio, s výjimkou integrace asistentů.

blank

Na rozdíl od Samsungu ale ani LG, ani Vizio nepřichází s podporou filmové a seriálové knihovny iTunes, což může být pro uživatele z jablečného ekosystému pádný argument, proč sáhnout po televizích právě od Samsungu. Pakliže naopak oceníte spíše hladké zapojení do chytré domácnosti ovládanou Siri, pak nemá LG s Viziem prozatím konkurenci. LG a Vizio budou nasazovat podporu pro HomeKit a AirPlay 2 do svých televizí v průběhu roku 2019.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku