Domů » Bleskovky » Apple se utrhl ze řetězu, podporu pro AirPlay 2 a HomeKit získávají další výrobci

Apple se utrhl ze řetězu, podporu pro AirPlay 2 a HomeKit získávají další výrobci

Že loňský rok nebyl pro Apple z hlediska hardwaru žádné terno, není tajemstvím. Na letošním veletrhu CES v Las Vegas se nicméně zdá, že se kalifornská společnost chystá vykročit do roku 2019 tou správnou nohou. Včera jsme přinesli zprávu, že Apple přinese na televize od Samsungu iTunes a AirPlay 2. Jak se ale zdá, u jihokorejského giganta se jablečný výrobce nezastavil.

Apple to s rozšířením AirPlay 2 myslí vážně

Podporu pro své chytré řešení do domácností HomeKit a také AirPlay 2 ve svých televizích nasadí také velký konkurent z domovské Jižní Koreji LG a americká firma Vizio. Zatímco Samsung do svého systému Tizen TV integruje konkurenční asistenty od Googlu a Amazonu, LG v rámci chytrých televizí v roce 2019 přinese podporu pro HomeKit, což znamená možnost ovládat televizi s pomocí Siri. Nové televize přinesou také podporu pro Assistanta od Googlu a Alexy od Amazonu. Úplně stejně bude integrace fungovat také v televizích od Vizio, s výjimkou integrace asistentů.

Na rozdíl od Samsungu ale ani LG, ani Vizio nepřichází s podporou filmové a seriálové knihovny iTunes, což může být pro uživatele z jablečného ekosystému pádný argument, proč sáhnout po televizích právě od Samsungu. Pakliže naopak oceníte spíše hladké zapojení do chytré domácnosti ovládanou Siri, pak nemá LG s Viziem prozatím konkurenci. LG a Vizio budou nasazovat podporu pro HomeKit a AirPlay 2 do svých televizí v průběhu roku 2019.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments