Domů » Bleskovky » Apple se utrhl ze řetězu, podporu pro AirPlay 2 a HomeKit získávají další výrobci

Apple se utrhl ze řetězu, podporu pro AirPlay 2 a HomeKit získávají další výrobci

Že loňský rok nebyl pro Apple z hlediska hardwaru žádné terno, není tajemstvím. Na letošním veletrhu CES v Las Vegas se nicméně zdá, že se kalifornská společnost chystá vykročit do roku 2019 tou správnou nohou. Včera jsme přinesli zprávu, že Apple přinese na televize od Samsungu iTunes a AirPlay 2. Jak se ale zdá, u jihokorejského giganta se jablečný výrobce nezastavil.

Apple to s rozšířením AirPlay 2 myslí vážně

Podporu pro své chytré řešení do domácností HomeKit a také AirPlay 2 ve svých televizích nasadí také velký konkurent z domovské Jižní Koreji LG a americká firma Vizio. Zatímco Samsung do svého systému Tizen TV integruje konkurenční asistenty od Googlu a Amazonu, LG v rámci chytrých televizí v roce 2019 přinese podporu pro HomeKit, což znamená možnost ovládat televizi s pomocí Siri. Nové televize přinesou také podporu pro Assistanta od Googlu a Alexy od Amazonu. Úplně stejně bude integrace fungovat také v televizích od Vizio, s výjimkou integrace asistentů.

Na rozdíl od Samsungu ale ani LG, ani Vizio nepřichází s podporou filmové a seriálové knihovny iTunes, což může být pro uživatele z jablečného ekosystému pádný argument, proč sáhnout po televizích právě od Samsungu. Pakliže naopak oceníte spíše hladké zapojení do chytré domácnosti ovládanou Siri, pak nemá LG s Viziem prozatím konkurenci. LG a Vizio budou nasazovat podporu pro HomeKit a AirPlay 2 do svých televizí v průběhu roku 2019.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

13 komentářů

 1. Ano, Applu teče do bot!

  • Jistě. A proto je nejhodnotnější firmou na světě. Prober se.

  • Už dávno ne.

  • Tak urcite… Microsoft predbehol Apple 28.11.2018 a stal sa najhodnotnejsou spolocnostou. Dnes ho predbehol Amazon. Na tretej pozicii je Alphabet a Apple je az 4. Prebrat by si sa mal Ty…

  • Méně hodnotnou firmou si chtěl napsat viď :D :D

  • No nemyslím si, že se tyhle záležitosti rozhodují během měsíce. S tím že Apple propadl na akciových trzích to nebubude mít, podle mě, žádnou souvislot. Navíc, z dlouhodobého hlediska by o hodnotě Apple pochyboval jen akciových trhů neznalý člověk, to si vyhodnotíme tak po roce. Že se jim aktuálně nedaří podle představ je fakt a stím padá hodnota, ale o nějakém průšvihu zastím mluvit nejde – jen podle zadrženého zisku v pěnězích….

  • Vzhledem k tomu, že iPhony tvoří 70% zisku celé společnosti, tak s prominutím je to celkem velký průšvih – ještě když si uvědomíte, že oni vlastně vydají pouze 2 produkty ( XS / XS Max ) za celý rok.
   Takže jakákoliv bota s iPhonem může přijít firmu hooodně draho a může mít v hotovosti kolik chce.
   * K tomu ještě problémy s ohýbáním iPadu, no není jim co závidět :)

  • Aleš: Zdroj té informace o 70% zisku z prodeje telefonů?

  • LMGIFY – [odkaz] Tam mas grafov o 106.

 2. Mě by spíš zajímalo pozadí této podpory. Zda za to platí oni Applu nebo Apple jim. Pro jejich plánovanou službu musí sehnat více zákazníků s TV, Apple TV se asi neprodává tak aby jim to stačilo na slušné zisky této služby.

 3. Logicky a ocekavany tah.. trh je nasycen a ted uz lze poradne vydelavat jen na sluzbach. Proto je treba se vydat timto smerem. Apple to ma moc dobre naplanovane. To ze ted vylitlo par clanku, jak jsou na tom desne spatne, nic neznamena a nema s timto souvislost. Za mesic prijde dalsi clanek, jak je Apple v zisku.. to je tu porad dokola. Toto je jen prirozena strategie, kterou pozvolna Apple uvolnuje uz nejaky ten patek… Takze svet opravdu nekonci, peklo nezamrza vazeni konspiratori v diskuzich :)

  • Presne jak pises, tohle je podobne jako kdyz vyslo Apple Music na android, proste investice do sluzeb, ktere budoucnosti budou.

 4. Ako vážne? HomeKit je Siri? Zabehol mi knedlík ktorý som nejedol. Nie, nie je! Homekit je framework, na komunikáciu Smart-home devices z produktami Apple.
  Pre predstavu ak máte inteligentné žaluzie s podporou HomeKit, asi neočakávate, že sa pred ne postavíte a povite „Hey Siri Roll up the jalousie“ a oni vás posluchnú. Nie nadiktujete to Siri napriklad na iPade, Apple Watch etc.
  S pohladu uživatela HomeKit znamená len tolko, že nepotrebuje propietarnu aplikáciu na ovladanie, ale vie ju ovladať cez Apple Domacnosť, či cez Siri!!
  Potom ano samotná LG TV obsahuje Google Assistenta (ktoreho súčastou je aj podpora pre Android Things, a Google Cast, čili tam naozaj viete povedať Hej Google play last video from MKBHD a ona to može castit s netu priamo do telky aj ked namáte napriklad YB appku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).