Povstane Chromecast Audio z mrtvých? Google údajně chystá nástupce

chromecast audio 2

Mezi nejpopulárnější hardware od Googlu patří dlouhodobě malý HDMI dongle Chromecast. Ten v poslední iteraci dostal k ruce plnohodnotný operační systém Google TV, takže umí z hloupého zobrazovače udělat chytrý. V předchozí generaci nicméně měli zákazníci na výběr rovnou ze tří možností – z klasického Chromecastu, 4K varianty a také speciální verze Audio určené pro reproduktory a Hi-Fi soustavy.

chromecast audio 1
Zažije Chromecast Audio triumfální návrat na scénu?

Konec posledně jmenovaného asi nikoho zvlášť nepotěšil, ovšem Google pro tento krok jistě měl dobrý důvod. Novináři ze serveru 9to5Google nicméně v poslední aktualizaci aplikace Google Home objevili náznak, že firma z Mountain View chystá nástupce. Konkrétně našli zmínku o zařízení s označením YND, které spadá pod původní Chromecast Audio. Google údajně taktéž chystá levnější verzi podporující rozlišení 1080p s označením Chromecast Video.Nepřehlédněte

Google potichu představil Chromecast 3. Co nabízí nového?

Pakliže ale již vyhlížíte nástupce Chromecast Audio, neradujte se předčasně. Zmínky uvnitř aktualizací aplikace ještě nemusí nic znamenat, obzvláště u Googlu. Střípky kódů mohou být pouze stopy zařízení, která společnost pouze interně testovala a do výroby se nedostanou.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku