Domů » Bleskovky » Google potichu představil Chromecast 3. Co nabízí nového?

Google potichu představil Chromecast 3. Co nabízí nového?

Google včera na tiskové konferenci představil spoustu nového hardwaru – nové smartphony Pixel 3 a 3 XL, tablet Pixel Slate a také chytrý domácí displej Home Hub. Tak trochu pozadu zůstala nová generace Chromecastu, která se do prezentace nedostala, ale byla by škoda ji opomenout.

Nový Chromecast vypadá prakticky stejně jako předchozí model, rozdíl je v malinko větším zaoblení a také v nové černé barvě, která doplňuje původní bílou. Nový Chromecast 3 má být o 15 procent rychlejší a zvládne streamovat Full HD video až při 60 snímcích za vteřinu; jeho předchůdce zvládl pouze polovinu. Na 4K se bohužel ještě nedostalo, snad se dočkáme v příští generaci.

Chromecast 3 stojí stejně jako minulý model 35 dolarů (asi 800 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. TomasBT (neregistrovaný)

  Nový Chromecast zvládne Full HD video až při 60 snímcích.. Já myslel, že Google je v tomto napřed a přitom jen dohání zbytek trhu. Moje Apple TV 4K je rychlá a plynulá jako blesk a Full HD při 60 sn. zvládá bez problémů. Překonvertoval jsem Avatara do MKV, soubor má 25GB a video je nádherně plynulé, až jsem nevěřil co se z toho dá vymačkat.

  • PetrN (neregistrovaný)

   MKV je pouze kontainer / balík a co bylo uvnitř H264, H265, …a jaký zvuk 2ch, 5.1ch, 7.1ch? Při 10bit H265/HEVC již není vždy plynulé pokud tam není HW podpora nebo dostatečný výkon CPU/GPU.

  • zipiik (neregistrovaný)

   V nabídce Google je pořád Chromecast Ultra s podporou 4K.

  • Tomáš (neregistrovaný)

   Kolik stála tvoje Apple TV?

   • Sw0rdfish (neregistrovaný)

    Je 5x dražší než Apple Tv.

   • zipiik (neregistrovaný)

    To je trochu nesrovnatelné, Chromecast je jen streamer srovnatelný se prvními generacemi Apple TV. Současné generace Apple TV jsou srovnatelné spíš s nVidia Shield TV nebo čínskými krabičkami s Android TV (ty mívají slabší CPU, přehrávání 4K HDR je ale v pohodě). Je fakt, že protokol chromecast se chytnul u výrobců spotřební elektorniky, takže k mnohým AV zařízením není Chromecast potřeba.

 2. Wolf (neregistrovaný)

  Karasek zase perli. Google ma model Chromecast Ultra, ktery 4k pochpitelne podporuje.

  • Pazdy (neregistrovaný)

   Ale tady se o Ultra nikdo nebavil, celý text je o klasickém Chromecastu 3. generace. A zmínka o 4k v další generaci platí, jak jinak, zase pro klasický Chromecast, ne Ultra, který stojí dvojnásobek. Takže spíš Wolfík nám zas perlí.

   • zipiik (neregistrovaný)

    Autor by měl vědět, že pokud chce Chromecast s podporou 4K, pak chce Chromecast Ultra. To je jako kritizovat fullHD televizi za to, že nemá 4K rozlišení. Apple taky nabízí Apple TV a Apple TV 4K.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *