Domů » Bleskovky » Pixel Slate: hybrid mezi tabletem a notebookem poháněný Chrome OS

Pixel Slate: hybrid mezi tabletem a notebookem poháněný Chrome OS

Google dnes nepředstavil pouze nové smartphony Pixel 3 a 3 XL, ale také nový prémiový tablet Pixel Slate poháněný výrazně upravenou platformou Chrome OS. Toto zařízení bude nabízeno v mnoha konfiguracích a se speciálním krytem jej proměníte v cestovní notebook.

Tenké tělo, jemný displej

Pixel Slate je tablet s 12,3“ displejem s rozlišením 3 000 × 2 000 pixelů, což znamená perfektní jemnost 293 ppi. Google se chlubí, že se jedná o nejostřejší displej ve své třídě, ani Surface Pro 6, ani iPad Pro takové jemnosti nedosahují. Panel obepínají černé rámečky, přičemž v těch kratších stranách jsou umístěny stereoreproduktory mířící přímo na uživatele. Na těle se dále nachází 8Mpx fotoaparát vzadu a 8Mpx širokoúhlá (190°) kamerka vpředu, nechybí ani čtečka otisků prstů zabudovaná do zapínacího tlačítka. Tablet má v pase pouhých 7 mm a váží 726 gramů. Pixel Slate podporuje sítě Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2, o verzi se slotem na SIM kartu zatím nebyla řeč. Nabíjení baterie zajišťuje USB-C konektor, na těle jsou celkem dva.

Meet Google Pixel Slate

Promění se v notebook

Pixel Slate bude nabízen ve velkém množství konfigurací, v jeho těle může tepat procesor Intel Core m3, i5 nebo i7, kapacita operační paměti se bude pohybovat mezi 4 a 16 GB. Úložiště může dosahovat kapacity až 256 GB. Nač takový výkon u „obyčejného“ tabletu?

K Pixel Slate je možné dokoupit kryt Keyboard folio, který slouží jako ochrana displeje, stojánek a v neposlední řadě jako plnohodnotná klávesnice s touchpadem. Připojuje se magneticky, přenos dat probíhá skrze speciální piny. Připojením klávesnice se Slate promění v klasický Chromebook, avšak se značně upraveným prostředím pro ovládání dotykem. Je zde například launcher, který vám neustále podsouvá aplikace, o které byste mohli mít v danou chvíli zájem, nechybí vestavěný Google Assistant, plnohodnotný desktopový prohlížeč Google Chrome s podporou doplňků či podpora split screen režimu. Displej je možné ve stojánku naklánět do libovolného úhlu. Dalším příslušenstvím je stylus Pixel Pen, který lze využít zejména v grafických nástrojích. Samozřejmostí je podpora aplikací pro Android.

Cena a dostupnost

Tablet bude nabízen v tmavě modré barvě, jeho cena bude startovat na 599 dolarech (13 500 korun bez DPH). Za klávesnici se připlácí dalších 199 dolarů (asi 4 500 korun bez DPH), za stylus 99 dolarů (asi 2 300 korun bez DPH). Pixel Slate má být dostupný později v tomto roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments