Domů » Bleskovky » Google Home Hub: inteligentní displej, který poslouchá na slovo a ovládá domácnost

Google Home Hub: inteligentní displej, který poslouchá na slovo a ovládá domácnost

Google dnes představil nový středobod chytré domácnosti. Jmenuje se Home Hub a zjednodušeně lze říci, že se jedná o chytrý reproduktor s  dotykovým 7“ displejem. A právě ten mu přidává spoustu jedinečných vlastností. Co všechno Home Hub umí?

Chytrý displej, který vás rozezná po hlase

Zastane práci osobního asistenta, člověk se od něj okamžitě dozví, jaké položky má v kalendáři, jaké je venku počasí, či jak dlouho mu bude trvat cesta do práce. Samozřejmostí je vyhledávání informací (např. kuchařských receptů) na internetu, ovládání hudebního přehrávače, zobrazování fotografií z Google Photos, apod. Ovládání je možné jak skrze dotykový displej, tak i hlasem, přičemž díky funkci Voice Match bude zařízení poskytovat na základě hlasu personalizované výsledky pro různé členy domácnosti.

Home Hub slouží i jako středobod chytré domácnosti, umí se připojit k ekosystému Google Mobile Home a ovládat chytré žárovky, zvonky, termostaty, apod. Paradoxně HomeHub nedisponuje žádnou kamerou, takže paranoici si mohou oddychnout, milovníci videohovorů naopak budou zklamaní.

Google Nest Hub – thoughtfully designed for any room

Cena a dostupnost

Home Hub půjde do prodeje ve čtyřech barevných variantách 22. října, stát bude 149 USD (asi 3 400 korun). V ceně je i 6 měsíců služby YouTube Premium. Bohužel u nás se Home Hub zatím prodávat nebude, a to kvůli nepodpoře funkce Google Assistant. Snad se jí brzy dočkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments