Domů » Bleskovky » Potvrzeno: chystané véčko od Samsungu bude podporovat rychlé nabíjení

Potvrzeno: chystané véčko od Samsungu bude podporovat rychlé nabíjení

Samsung v příštím měsíci představí nové smartphony řady Galaxy S20 (možná S11), a spolu s nimi má odhalit i ohebný telefon véčkové konstrukce. Tento telefon bude patrně disponovat parametry střední třídy, avšak v některých oblastech nebude zaostávat za vlajkovými modely. Jedním z těchto parametrů má být rychlost nabíjení.

Samsung Galaxy Fold 2 1

Maximum 25 Wattů?

Komunita na fóru XDA-Developers odhalila ve firmwaru One UI 2.0 řetězec bloom_front_charging_effect_superfast, který se má týkat chystaného ohebného smartphonu; Bloom je totiž jeho kódové označení. Super Fast je zase technologie, kterou Samsung představil loni se smartphonem Galaxy S10 5G; u něj však bylo maximem „pouze“ 25 Wattů, přestože Samsung později dokázal, že umí nabíjet i rychleji.

Nepřehlédněte: Samsung Galaxy Fold: doba ohebná zatím není pro každého [recenze]

Dá předpokládat, že 25 Wattů bude maximem i u chystaného véčka, a to z důvodu nižší kapacity akumulátoru oproti ostatním běžným telefonům. Bylo odhaleno, že příští ohebný Samsung dostane dvě baterie, přičemž ta menší z nich bude mít kapacitu pouze 900 mAh. Souhrnná kapacita patrně nebude přesahovat 3 000 mAh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).