Domů » Články » Samsung Galaxy S10 5G: ten nejvybavenější (videopohled)

Samsung Galaxy S10 5G: ten nejvybavenější (videopohled)

Čtveřice fotoaparátů dává jasně najevo, že tu nejsou jen tak. Měly by sedět na trůnu žebříčku.

Společnost Samsung na speciálním Unpacked eventu v San Franciscu představila nejen smartphone s ohebným displejem Galaxy Fold, ale také modelovou řadu Galaxy S10, která čítá celkem čtyři smartphony. Tři z nich se budou prodávat na českém trhu (Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+), čtvrtý – Galaxy S10 5G, u nás dostupný nebude.

Samsung Galaxy S10 5G naživo
Samsung Galaxy S10 5G naživo

Důvod je celkem jednoduchý, kvůli absenci 5G sítí by jeho prodej příliš nedával smysl, i když novinka se od klasických modelů řady Galaxy S10 odlišuje ještě v několika dalších parametrech a z celé série nabízí vůbec nejlepší výbavu. Na této stránce si můžete prohlédnout srovnání hardwarových parametrů Galaxy S10, S10+ a S10 5G.

Samsung Galaxy S10 5G: videopohled

Samsung Galaxy S10 "5G": první dojmy z MWC

Samsung Galaxy S10 5G tedy není jen o podpoře sítí páté generace, ale oproti svým sourozencům má několik dalších benefitů navíc – větší 6,7palcový Dynamic AMOLED displej s Quad HD+ rozlišením (1440 x 3040 px), 3D ToF kameru vpředu i vzadu a akumulátor s větší kapacitou 4500 mAh.

Hardwarové parametry
Systém:
Rozměry: , Hmotnost:
Čipset:
RAM: , Interní paměť: , Pam. karta:
Displej: , ,
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: , Wi-Fi: , NFC:
, GPS:
, Konektor:
Baterie: , Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

My jsme měli možnost si novinku otestovat na Mobile World Congressu v Barceloně. Jaký na nás udělala dojem se dozvíte z přiloženého videopohledu.

Pokud o Galaxy S10 5G přesto máte zájem, budete mít šanci sehnat jej i v Evropě. Samsung potvrdil, že bude od června dostupný v Německu, Španělsku, Itálii, Francii, Švýcarsku a Velké Británii a operátorů Deutsche Telekom, EE, Orange, Sunrise, Swisscom, Vodafone, TIM a Telefonica. Bohužel zatím není známá jeho cena, ale dá se očekávat, že bude velmi vysoká.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Co je to za hovadinu prodavat se u nas nebude ja bych ho treba vzal hned do budoucna urcite super vec , no nic doufam ze note10 bude mit 5g v zakladu

  2. Nemyslím si že 5G zvedne cenu spíše ta 3d kamera

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).