Domů » Bleskovky » Populární čínská free-to-play hra Honor of Kings se chystá do Evropy

Populární čínská free-to-play hra Honor of Kings se chystá do Evropy

Čínská společnost Tencent, známá nejen svým kecálkem WeChat, se chystá na další expanzi na západní trhy. Nově chce do Evropy a Severní Ameriky přivést oblíbenou free-to-play hru Honor of Kings. Ta je v domovské Číně obrovským hitem – od spuštění v roce 2015 čítá více než 50 milionů aktivních uživatelů a Tencentu měsíčně vydělá přes 435 milionů dolarů.

Tencent svou pozici na poli videoher upevňuje již delší dobu. Firma má svůj podíl ve společnosti Activision, vlastníkovi firmy King. Ta stojí za úspěšnou sérií Candy Crush a za připravovanou mobilní verzí Call of Duty. Pod její křídla patří také Supercell a jejich hit Clash of Clans. Rozhodující podíl má i v Riot Games, které můžeme znát jako tvůrce League of Legends.

Apple si došlápl na čínské aplikace, desetitisíce jich smazal z App Store

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).