Domů » Bleskovky » Apple si došlápl na čínské aplikace, desetitisíce jich smazal z App Store

Apple si došlápl na čínské aplikace, desetitisíce jich smazal z App Store

Apple pravidelně ze svého App Store maže aplikace, které považuje za spam či nepokrytě parazitují na zavedených značkách. Nyní se zaměřil na čínské aplikace a drasticky je promazal – během dvou týdnů zmizelo okolo 58 tisíc aplikací. Oproti normálu jde o razantní navýšení aktivity.

Z celkového počtu bylo 33,5 procent her, což není až takové překvapení vzhledem k tomu, kolik her se v App Store nachází. Největší promazání proběhlo 15. června, kdy Apple odstranil 22 tisíc aplikací, tedy zhruba šestkrát až desetkrát více, než odstraňuje běžně. Mezi odstraněnými se většinou nacházejí klony populárních aplikací, spam nebo dlouho neaktualizované aplikace.


Vlna odstraňování se setkala s rozporuplnými reakcemi ze strany uživatelů. Podle čínských serverů může jít o protiútok Applu na společnost Tencent, provozovatele oblíbeného kecálku WeChat. V minulosti si totiž Apple začal účtovat 30 procent z každé finanční transakce uskutečněné přes čínské aplikace, což se dotklo nejvíce právě Tencentu.

Vyhledávač v App Store přestal zobrazovat 32bitové aplikace


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Monika
Anonym
Monika

teď ještě počkat, než si čínštví výrobci (třeba skvělý Huawei) došlápnou na Apple…

Kukilon
Anonym
Kukilon

A co urobia ? Vymazu apple aplikacie z hujavej store :-)
Ci nahraju iOS do svojich haraburd

JP23
Uživatel
JP23

Co to je za kec? Jako jak nebo za co si konkrétně Huawei došlápne na Apple? Applu už nějakou dobu intenzivně šlape po krku komunistický establisment, to snad stačí, ne?

SLOVovca
Anonym
SLOVovca

+1 Apple

iphone7
Anonym
iphone7

Spravny krok, ja bych nechal jenom amerikanske hry.

MKLumia1020
Uživatel
MKLumia1020

Jedine dobře – dávám přednost menšímu počtu kvalitních aplikaci než se hrabat v odpadu – klidně bych mazal i apky které nejsou kvalitní a kazi ,,zážitek,,