Domů » Bleskovky » Apple si došlápl na čínské aplikace, desetitisíce jich smazal z App Store

Apple si došlápl na čínské aplikace, desetitisíce jich smazal z App Store

Apple pravidelně ze svého App Store maže aplikace, které považuje za spam či nepokrytě parazitují na zavedených značkách. Nyní se zaměřil na čínské aplikace a drasticky je promazal – během dvou týdnů zmizelo okolo 58 tisíc aplikací. Oproti normálu jde o razantní navýšení aktivity.

Z celkového počtu bylo 33,5 procent her, což není až takové překvapení vzhledem k tomu, kolik her se v App Store nachází. Největší promazání proběhlo 15. června, kdy Apple odstranil 22 tisíc aplikací, tedy zhruba šestkrát až desetkrát více, než odstraňuje běžně. Mezi odstraněnými se většinou nacházejí klony populárních aplikací, spam nebo dlouho neaktualizované aplikace.

Vlna odstraňování se setkala s rozporuplnými reakcemi ze strany uživatelů. Podle čínských serverů může jít o protiútok Applu na společnost Tencent, provozovatele oblíbeného kecálku WeChat. V minulosti si totiž Apple začal účtovat 30 procent z každé finanční transakce uskutečněné přes čínské aplikace, což se dotklo nejvíce právě Tencentu.

Vyhledávač v App Store přestal zobrazovat 32bitové aplikace

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

  1. teď ještě počkat, než si čínštví výrobci (třeba skvělý Huawei) došlápnou na Apple…

    • A co urobia ? Vymazu apple aplikacie z hujavej store :-)
      Ci nahraju iOS do svojich haraburd

    • Co to je za kec? Jako jak nebo za co si konkrétně Huawei došlápne na Apple? Applu už nějakou dobu intenzivně šlape po krku komunistický establisment, to snad stačí, ne?

  2. Spravny krok, ja bych nechal jenom amerikanske hry.

  3. Jedine dobře – dávám přednost menšímu počtu kvalitních aplikaci než se hrabat v odpadu – klidně bych mazal i apky které nejsou kvalitní a kazi ,,zážitek,,

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).