Vyhledávač v App Store přestal zobrazovat 32bitové aplikace

V březnu letošního roku jsme vás informovali o tom, že App Store čeká velká čistka 32bitových aplikací. Nová verze systému iOS 11, která dnes večer po 19. hodině bude představena (více informací), už je nebude podporovat. Ostatně od 1. února 2015 už vývojáři do App Store nemohou 32bitové aplikace odesílat a drtivá většina již byla předělána do 64bitového prostředí. Zpravidla se tak jedná spíše o staré aplikace, které vývojáři přestali aktualizovat nebo u nich ukončili podporu.

Od dnešního dne se už 32bitové aplikace nezobrazují ani ve výsledcích vyhledávání, dostat se na ně dá pouze tak, že znáte přesnou URL adresu z App Store. Tímto krokem chce zřejmě Apple donutit vývojáře, kteří své aplikace přestali dále rozvíjet, aby jim 64bitovou podporu přidali. Mimochodem, jen v uplynulém roce Apple ze svého obchodu odstranil téměř 55 000 aplikací, a pokud by se potvrdily starší spekulace o tom, že by v budoucnu z App Store 32bitové aplikace měly zcela zmizet, toto číslo by se navýšilo o zhruba dalších 200 000 aplikací.

Spekulované odstranění 32bitových aplikací z App Store bude mrzet zejména majitele starších modelů, které nemají 64bitový procesor a iOS 11 nedostanou – jedná se o iPhone 5 a starší, první iPady (bez přídomku Air) a první iPad Mini.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku