Apple WWDC 2017: jaké novinky nás zítra čekají & jak sledovat přenos?

Apple WWDC

Už zítra odstartuje další ročník vývojářské konference WWDC, na které Apple tradičně představí řadu novinek, a to zřejmě nejen těch softwarových. V plánu je odhalení nové verze systému iOS 11, která přinese změny v grafickém rozhraní, nové funkce a ještě širší možnosti pro hlasovou asistentku Siri.

WWDC 2017 se bude konat od pondělí 5. června do pátku 9. června v kalifornském San Jose

Konečně bychom se měli dočkat i tzv. Nočního režimu, po kterém řada uživatelů dlouhou dobu volá. Ten by barvy přepnul do tmavých, což by šetřilo oči například při nočním čtení. A smysl by to dávalo i ve spojení s chystaným iPhone 8, který by měl u displeje využívat technologie OLED, které jsou při zobrazování tmavých barev energeticky mnohem méně náročné.

Premiéry se zde dočká i watchOS 4 – systém pro chytré hodinky Apple Watch, u kterého se počítá s ještě rychlejší odezvou a nižší energetickou náročností, která by se pozitivně měla projevit na celkové výdrži hodinek. Apple si ale letos novinky okolo svých systémů pečlivě tají, více tedy budeme vědět až zítra ve večerních hodinách, kdy úvodní keynote začíná. V plánu je také představení nové verze systému macOS 10.13 pro jablečné počítače, či tvOS 11 pro Apple TV.

Nové tablety a notebooky

Premiéru nového iPhonu si Apple šetří až na září, přesto ani zítra nebude o hardwarové novinky nouze. Starší spekulace naznačují, že by jablečný gigant měl odhalit nový 10,5 a 12,9palcový iPad Pro. Pozadu nezůstanou ani notebooky – Apple by měl inovovat jak MacBook Pro, tak MacBook Air a dvanáctipalcový MacBook. Na ten se já osobně nejvíce těším, jelikož na práci v terénu používám úplně první generaci 12″ MacBooku z roku 2015, který mi na práci stále dobře postačuje, ale s výkonem už to není úplně ideální.

Tento týden se na internetu objevil dokument, který prozrazuje několik nových produktů – kromě iPadů a MacBooků je to i zmíněná bezdrátová klávesnice s dotykovým proužkem

Originální klávesnice a chytrý reproduktor

Další zajímavou novinkou by měla být klávesnice Magic Keyboard s proužkem obsahujícím dotykový displej. Jen se bojím, aby u tohoto originálního příslušenství nebyla cena příliš astronomická, protože Apple si za podobné libůstky nechá rád zaplatit.

Poslední novinkou by měl být chytrý Siri reproduktor, kterým chce jablečný gigant konkurovat řešením jako je Google Home či Amazon Echo. Ten bude sloužit nejen k poslechu hudby (hovoří se o integraci technologie Beats audio), ale také pro ovládání domácnosti a dalších úkonů, které je Siri schopna obsloužit. Vypadá to tedy, že zítřejší večer bude na jablečné novinky hodně pestrý.

Apple WWDC 2017

Jak můžete úvodní keynote sledovat keynote živě?

Uživatelé zařízení se systémem macOS, iOS a Apple TV budou moci live stream z akce sledovat zítra od 19:00 našeho času na této stránce (vyžadován je prohlížeč Safari), podporován je také systém Windows 10 a prohlížeč Microsoft Edge. Majitelé zařízení se starší verzí sysétmu Windows či telefonů a tabletů s Androidem budou moci přenos sledovat neoficiální cestou, a to skrze VLC Player, stačí si v něm jen otevřít URL adresu streamu – ta zatím není k dispozici, ale jakmile Apple spustí odpočet k přenosu, do článku ji doplníme (zpravidla se tak stává zhruba 2 hodiny před zahájením).

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku