Pokémon Go překonal 100 milionů instalací, tvůrcům vydělává stovky milionů denně

6. srpna to bude teprve měsíc, co se Pokémon Go objevil v obchodech s aplikacemi na Novém Zélandu a v Austrálii. Do dnešního dne se hra neuvěřitelným tempem rozšířila do celého světa a na platformě Android a iOS nasbírala celkem přes 100 milionů instalací.

pokemon_statistika

Vzhledem k obrovskému přívalu hráčů se nadále zvyšují i zisky tvůrců hry. Každý den jim mikrotransakce ve hře vygenerují 10 milionů dolarů, tedy zhruba 240 milionů korun. I přes tento velký humbuk okolo jedné hry je překvapivé, že ostatní tvůrci her si nemusí stěžovat na úbytek příjmů. Ten prý pocítili pouze v prvním týdnu po uvedení Pokémonů, od té doby se však příjmy ustálily na původní úrovni.

Pokud znáte nějaké další užitečné webové služby nebo aplikace, podělte se s ostatními v komentářích. V případě, že s hraním začínáte, přečtěte si našeho podrobného průvodce, který vám prozradí, jak Pokémon GO správně hrát a navíc vás naučí řadu užitečných triků.

Máte-li problémy s instalací hry na systému Android, podívejte se do tohoto návodu. Na další dotazy o hře využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech se spuštěním. Přidat se můžete také do největší české Pokémon GO skupiny na Facebooku.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *