Domů » Bleskovky » Pokémon Go překonal 100 milionů instalací, tvůrcům vydělává stovky milionů denně

Pokémon Go překonal 100 milionů instalací, tvůrcům vydělává stovky milionů denně

6. srpna to bude teprve měsíc, co se Pokémon Go objevil v obchodech s aplikacemi na Novém Zélandu a v Austrálii. Do dnešního dne se hra neuvěřitelným tempem rozšířila do celého světa a na platformě Android a iOS nasbírala celkem přes 100 milionů instalací.

pokemon_statistika

Vzhledem k obrovskému přívalu hráčů se nadále zvyšují i zisky tvůrců hry. Každý den jim mikrotransakce ve hře vygenerují 10 milionů dolarů, tedy zhruba 240 milionů korun. I přes tento velký humbuk okolo jedné hry je překvapivé, že ostatní tvůrci her si nemusí stěžovat na úbytek příjmů. Ten prý pocítili pouze v prvním týdnu po uvedení Pokémonů, od té doby se však příjmy ustálily na původní úrovni.

Pokud znáte nějaké další užitečné webové služby nebo aplikace, podělte se s ostatními v komentářích. V případě, že s hraním začínáte, přečtěte si našeho podrobného průvodce, který vám prozradí, jak Pokémon GO správně hrát a navíc vás naučí řadu užitečných triků.

Máte-li problémy s instalací hry na systému Android, podívejte se do tohoto návodu. Na další dotazy o hře využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech se spuštěním. Přidat se můžete také do největší české Pokémon GO skupiny na Facebooku.

David Preiss

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).