Domů » Bleskovky » Podvodné aplikace tvoří téměř 2 % nejvýdělečnějších položek v App Store

Podvodné aplikace tvoří téměř 2 % nejvýdělečnějších položek v App Store

Podvodné aplikace jsou problémem nejen na operačním systému od Googlu, ale také v „bezpečné zahrádce“ systému iOS. Podle Washington Post tvoří podvodné aplikace téměř 2 procenta z nejvýdělečnějších aplikací v obchodě App Store, což stálo uživatele iPhonu zhruba 48 milionů dolarů (cca miliardu korun).

App Store Apple nahled pexels
App Store není tak bezpečný, jak by si Apple přál

Právě bezpečnost uživatelů na App Store je jedním z klíčových argumentů na podporu současného vedení obchodu s aplikacemi, který se snaží nabourat antitrustové iniciativy. Ačkoli se šéf Applu Tim Cook hájí tím, že pečlivá selekce aplikací a přísné podmínky jsou ku prospěchu uživatelů, v praxi oněm „pečlivým“ kurátorům spousta aplikací unikne. I přes identifikaci podvodných aplikací uživateli bohužel na App Store zůstávají, což je patrně největší problém.

Nepřehlédněte – Pozor na podvodníky! Na App Store se jich skrývá více, než si myslíte

Ať už se jedná o falešné VPN aplikace, které nutí uživatele do nákupu dalšího softwaru, QR čtečku, jež se snaží zlákat nic netušící uživatele k pravidelnému předplatnému, či dokonce očividné parazity na známých značkách, jako je Amazon nebo Samsung, je pro Apple na čase si přiznat, že App Store má problém.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. No jo,. Android.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).