Domů » Bleskovky » Pod nadvládou Facebooku: Instagram a WhatsApp změní názvy

Pod nadvládou Facebooku: Instagram a WhatsApp změní názvy

V dubnu 2012 Facebook koupil sociální síť Instagram za jednu miliardu dolarů. O necelé dva roky později, v únoru 2014 pro změnu nakoupil komunikační nástroj WhatsApp. Díky tomu Facebook získal absolutní dominanci na trhu sociálních sítí a komunikačních platforem.

Podle informací od některých zaměstnanců Facebooku, kteří si pochopitelně přáli zůstat v anonymitě, sociální gigant chystá změnu v názvu Instagramu a WhatsAppu. Nemusíte se ale obávat, k žádnému razantnímu přejmenování nedojde, avšak mobilní aplikace by se brzy měly začít jmenovat „Instagram from Facebook“ a „WhatsApp from Facebook„.

facebook instagram whatsapp logo

Jen doufejme, že tahle úprava se nedotkne i dalších doprovodných aplikací, jako je například „Boomerang from Instagram“, protože pak by se klidně mohlo stát, že by se tahle aplikace mohla jmenovat „Boomerang from Instagram from Facebook“ :-)

Facebook k tomu kroku vedlo právě sjednocení jednotlivých platforem „pod jednu střechu“.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

4 komentářů

  1. Stejně se tomu bude říkat furt stejně.

  2. jeste by to mohly zakazat na epl aby to lidi nekupovaly

  3. Asi aby bylo každému hned jasné, s kým má tu čest a raději si to neinstaloval :-D

  4. VysmátéLečo

    Sláva bohu za Telegram…. A Imgur…..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).