Domů » Bleskovky » Facebook kupuje Instagram za 1 miliardu dolarů

Facebook kupuje Instagram za 1 miliardu dolarů

Facebook dnes nečekaně oznámil akvizici obrázkové sociální sítě Instagram, která se proslavila především díky mobilní aplikaci pro iOS. Před několika dny autoři Instagramu vydali také aplikaci pro zařízení s Androidem a jejich síť v současné době může pyšnit 27 miliony aktivních uživatelů. „Je důležité říci, že Instagram nekončí, s Facebookem budeme nadále pracovat na vývoji aplikace a celé naší sítě,“ řekl CEO Instagramu Kevin Systrom. „I nadále budeme přidávat nové funkce a vylepšení, abychom uživatelům nabídli ještě lepší zážitek při pořizování fotografií,“ dodává. Událost na svém Facebooku komentoval už i Mark Zuckerberg.

Za Instagram sociální gigant Facebook utratil celkem 1 miliardu dolarů. Vzhledem k tomu, že Microsoft vlastní 1,6 % Facebooku, mohli bychom se díky akvizici Instagramu brzy dočkat oficiální aplikace pro Windows Phone. 

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. R1S0 (neregistrovaný)

  fuuuha,instagramisti pekne zarobili…

 2. scribblerr (neregistrovaný)

  tojo, 1 miliarda a přitom takova blbost co? :))

  • radospol (neregistrovaný)

   no jo , za zber informacii sa plati.

  • narg (neregistrovaný)

   radospol: tak tak, miliardu nabizeli Zuckebergovi asi rok po tom, co to otevrel pro public, taky se rika, ze celej FB je trojan od tajnejch sluzeb na sledovani lidi, cemuz bych se uprimne ani nedivil… uz existuji dokazane pripady, kdy byli lidi nevpusteni/vyhosteni z usa na zaklade jejich FB kecu, holt pesek :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *