Domů » Bleskovky » Facebook za 16 miliard dolarů kupuje WhatsApp

Facebook za 16 miliard dolarů kupuje WhatsApp

Facebook před několika minutami oznámil další akvizici. Do hledáčku si tentokrát vzal populární komunikační aplikaci WhatsApp. Jednání o nákupu mezi oběma společnostmi probíhala téměř dva roky. Za WhatsApp Facebook zaplatí 4 miliardy dolarů v hotovosti a 12 miliard v akcicích.

Je mi velkým potěšením vám oznámit akvizici společnosti WhatsApp, jejichž celý tým se nyní přidá k našim vývojářům ve Facebooku,“ komentoval celou situaci Mark Zuckerberg. WhatsApp je jednoduchá služba pro rychlou komunikaci, kterou kadžý měsíc používá přes 450 milionů lidí, přičemž více než 320 milionů uživatelů aplikaci používá každý den. Přes WhatsApp každý den proteče více než 10 miliard zpráv.


Bude zajímavé sledovat, jak Facebook začlení WhatsApp do svého portfolia. Očekáváme, že zvolí stejnou strategii jako v případě Instagramu, i když v případě WhatsAppu by se nabízelo uzší propojení s Facebook Messengerem.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
KarelMlha
Anonym
KarelMlha

No potěš koště. Facebook moc nemusím, WhatsApp používám. Docela se děsím co z toho udělají.

IceLuke
Anonym
IceLuke

Ja se docela bojim co z toho udelaji…raj reklamy ?

kruzitko (neregistrovaný)
Anonym
kruzitko (neregistrovaný)

No tak to je fakt dobry, dalsi masaz od fb :(

Za chvili bude jen google a fb aplikace :-)

Jakub (neregistrovaný)
Anonym
Jakub (neregistrovaný)

To zas bude zesirka jako všechno co koupili a vlastně i co provozujou…