Domů » Bleskovky » Pocophone F1 v testu DxOMark. Nejlepším se nevyrovná, ale ostudu nedělá

Pocophone F1 v testu DxOMark. Nejlepším se nevyrovná, ale ostudu nedělá

Pocophone F1 je jedním z největších překvapení loňského roku. Za rozumné peníze nabízí výkon těch nejvybavenějších telefonů, přičemž kompromisy se odehrály na méně důležitých místech. Překvapivě se příliš nešetřilo na fotoaparátu, který si z většiny recenzí odnesl (s ohledem na cenu telefonu) kladné hodnocení. To samé platí i pro test redakce DxOMark.

Pocophone F1: na špičku to není, ale…

Ta na fotoaparátu telefonu oceňuje přesnou expozici venku i uvnitř, příjemné barvy za jakýchkoliv světelných podmínek, rychlý a přesný autofokus a dobrou práci s bleskem. U videa je navíc ještě dobře hodnocena efektivní stabilizace a dobré trackování předmětů.

FotoDuel: Xiaomi Pocophone F1 vs. Huawei Nova 3

Co už tak dobře hodnoceno není je nízká míra detailů během zoomu a zhoršeném osvětlení, u videa prakticky za každých podmínek. Bokeh efekt v portrétních snímcích prý navíc vypadá nepřirozeně, limitující je i dynamický rozsah a vyvážení bílé ve videu.

Podtrženo sečteno, Pocophone F1 od redakce DxOMark dostal skóre 91 bodů (92 za foto, 90 za video), což jej řadí na úroveň výprodejových vlajkových smartphonů, jakými jsou Google Pixel, HTC U11, nebo Apple iPhone 8. Kvalita fotografií a videa se navíc u Pocophone F1 může s každou aktualizací zlepšovat, nedávno se například dočkal podpory nočního režimu a superzpomalených videí při 960 fps.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).