Domů » Bleskovky » Po třech letech Samsung v USA opět vede v počtu dodaných telefonů

Po třech letech Samsung v USA opět vede v počtu dodaných telefonů

Není žádným tajemstvím, že Samsung je celosvětovou jedničkou v počtu prodaných (respektive dodaných) smartphonů. V USA si ale několik předchozích let stále držel prvenství Apple. Poslední měsíce to změnily a ani v USA už Apple nedominuje.

Naposledy Samsung vedl americké prodeje v druhém čtvrtletí roku 2017. V té době se napříč jednotlivými státy prodávaly miliony kusů populárního Samsungu Galaxy S8 a naopak uživatelé značky Apple trpělivě čekali na vydání nového iPhonu X.

Samsung Galaxy A51 013

Nyní si Samsung svůj podíl na americkém trhu (33,7 %) vysloužil především díky modelům ze série A. Šlo tedy převážně o modely A51 5G a A71 5G. V menších číslech šlo také o modely Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Note 20. U modelu Note 20 ale Samsung není spokojen s poptávkou a proto podle posledních zpráv snížil objem výroby tohoto zařízení.

Svůj podíl na výsledcích Samsungu má i Apple

Jedním ze zásadních důvodů, proč Samsung převzal vedení, je opožděné uvedení nové generace iPhonu 12 na trh. To bylo posunuto až na říjen a proto třetí čtvrtletí – tedy měsíce červenec, srpen a září, byly pro Apple z hlediska dodaných smartphonů slabé.

Apple v tomto čtvrtletí zaujal podíl 30,2% na trhu v USA. V příštím čtvrtletí si ale určitě o kus polepší, protože nové iPhony 12 se zatím prodávají nad očekávání dobře.

iPhone 12 3

A to se zatím bavíme pouze o modelech iPhone 12 a iPhone 12 Pro, které už jsou v prodeji. Další nárůst objednávek určitě způsobí začátek prodeje modelů iPhone 12 mini (od 21 990 Kč) a iPhone 12 Pro Max (od 33 990 Kč), který začne na konci týdne.

LG má na na americkém trhu 15% podíl

Abychom nezapomněli na třetího největšího hráče, musíme zmínit také jihokorejské LG. Smartphony této značky měly 15% podíl na americkém trhu a je tomu tak především díky úspěšným levným telefonům a modelům střední třídy.

wing 2
LG Wing je jeden z nejpodivnějších smartphonů letošního roku. V USA má ale úspěch.

Konečně se ale zdá, že LG začíná být úspěšné i v oblasti dražších smartphonů prémiové kategorie. Nový LG Velvet si vede o poznání lépe, než jeho předchůdci LG G8X ThinQ nebo LG V60 ThinQ. Určitou pozornost dostávají i novinky v podobě LG Wing nebo připravovaný telefon s rolovacím displejem.

Povede Samsung nad Applem i v příštím roce?

V roce 2021 bychom se mohli dočkat opět velmi blízkého souboje mezi Samsungem a Applem. Samsung svou novou řadu Galaxy S21 odhalí o měsíc dřív než obvykle, takže iPhony 12 budou mít brzy nového soupeře.

Jestli nová generace opravdu zatlačí Apple opět na druhé místo není jisté. Co však můžeme určitě očekávat, je celosvětová dominance Samsungu, který možná ještě navýší svůj náskok oproti konkurenčnímu Huawei.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.

7 komentářů

 1. Nejde ani tak o opožděný prodej Apple, hlavní důvod je že tu díky USA klesl prodej největšího konkurenta Huawei,spousta lidí přešla zpátky k Samsungu. Důvod pro Evropany dost zásadní když chybí podpora Google a Gmail. Kdyby nebyly zákazy a Huawei mohl v klidu dál pokračovat, tak by ty čísla byly úplně někde jinde.

  • To není pravda, stačí se podívat na statistiky podílu mobilního trhu v USA, Huawei tam nikoho nikdy nezajímal, prim hrál Apple, nebo dříve Samsung. Takže je jasné, že je na vině odložený start prodeje iPhone.

   Jinak – na „kdyby“ se v ekonomice nehraje. „Kdyby nebylo Covidu, naše ekonomika by neklesla o 8%“. Taky kdyby, a taky je realita jiná. Důležité je to, jak to ve skutečnosti je.

  • Huawei byl naprosto irelevantni pro americky trh i pred sankcemi.

  • No Huawei v USA nemel nikdy velky share … i celosvetove ma Huewei nejvyssi share 20% a to bylo letos … kompletni share je treba zde: [odkaz]

   a tady je treba share jen pro USA a muzes si tam nastavit sledovane obdobi
   [odkaz]

   • Jak tady Huawei fanboys mínusujou :D To že si od týhle komunistický značky skoro nikdo v USA telefony nekupoval a ani nekupuje je ale lehce doložitelnej fakt… Vždyť tam má větší podíl i LG :D

   • Jak zpívaj Exploited: F**K THE HU-A-WAI :D

 2. Ty levne Samsungy lze v USA videt na kazdem kroku a docela se divim, ze jsou prvni v prodejich az ted. Casto ten telefon clovek dostane zadarmo k tarifu nebo za nejaky pakatel.

  V podstate to je jako v CR. U lidi clovek vidi jen Apple nebo Samsung. Pro lidi nic jineho ani neexistuje.

  Ve statech jsem stravil opravdu hodne casu a byl jsem docela prekvapen, ze jsem tam nikdy, doslova nikdy nevidel radu Note ani u jednoho cloveka. Aktualni vlajku rady S u par jedincu, jinak rok az dva stare modely.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).