Domů » Bleskovky » Pixel 5: nižší cena bude vyvážena slabším čipsetem

Pixel 5: nižší cena bude vyvážena slabším čipsetem

Smartphone Google Pixel 5 nepoběží na čipu řady Snapdragonu 8xx jako minulé generace, ale bude jej pohánět jedna z verzí čipsetu Snapdragon 765, tedy Snapdragon 765, Snapdragon 765G nebo Snapdragon 768G (liší se prakticky jen takty procesoru a grafického čipu). Tato informace se objevila již dříve a nyní ji potvrzuje uživatel webu XDA Developers jménem cstark27, který ji získal z uniklého APK souboru aplikace Google Camera 7.4.

Pixel 5
Takto by měl vypadat Pixel 5

Telefony Googlu nikdy neměly nejrychlejší čipsety – první Pixel běžel na Snapdragonu 821, podtaktovaném na úroveň Snapdragonu 820 a Pixel 2 a Pixel 3 používaly též podtaktované čipy – Snapdragon 835, resp. Snapdragon 845. Současný Pixel 4 je prvním modelem, který běží na výchozích taktech (pohání jej Snapdragon 855).

Co zatím o Pixelu 5 víme?

O Pixelu 5 v tuto chvíli víme jen velmi málo, jisté je jen to, že půjde o první telefon poháněný Androidem 11. Podle neoficiálních zpráv bude postrádat senzor Soli, kterým disponuje Pixel 4 a který umožňuje sledování pohybu uživatele v reálném čase, opět výrazný horní rámeček, trojitý fotoaparát nebo podporu reverzního bezdrátového nabíjení a 5G sítě.

Pixel 5 design

Jako minulé generace se očekává jeho představení v říjnu, nicméně vzhledem ke koronavirové pandemii není vyloučeno jisté zpoždění. Telefon by měl mít 6 GB RAM a 128GB interní úložiště. Velikost displeje by se měla pohybovat mezi 6,3 až 6,7 palci. Kapacita baterie se očekává 4 100 mAh. Na zádech najdeme celkem tři fotoaparáty – hlavní, teleobjektiv a konečně i širokoúhlý, i když není vyloučeno, že tahle sestava bude výsadou pouze pro větší Pixel 5 XL.

Cena Pixelu 5 by se v USA měla pohybovat okolo hranice 699 dolarů, což je v přepočtu zhruba 17 500 Kč bez DPH. Jen pro srovnání, loňský Pixel 4 se prodával za 799 USD.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Oni to s tim designem delaji naschval nebo ma uz fakt i takovy Huawei nebo Xiaomi lepsi produktove designery nez Google?

Jmeno
Anonym
Jmeno
Offline

Teď ti vadí že nemá obří rámy jako SE nebo výhřez jako ostatní ajfouny!

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Ramy jsou mi u zadku. Vsak zepredu to skoro jeste jde (je to naopak spis zlepseni oproti minule), ale ty zada jsou fakt ohavny.

Jmeno
Anonym
Jmeno
Offline

Víme jak jsou ti u zadku. Alespoň od kdy vyšel SE, u 3A si je ještě kritizoval. Tvoje nenávist k Pixelům je známá.

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Kritizoval jsem je u 4. U 3A jsou, vzhledem k cene, pochopitelne.

Johnnny
Uživatel
Johnnny
Offline

Tu by som nahodou povedal, ze toto je prvy Pixel ktory vyzera dobre. Keby som poslednu dobu nepodlahol caru Noteov, mozno by som nad nim uvazoval :)

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

Souhlas, ten design je příšerný.. To i jablečný produkt oproti tomuto vypadá mnohem lépe a to už je co říct.