Cena:

Pixel 5: nižší cena bude vyvážena slabším čipsetem

Pixel 5

Smartphone Google Pixel 5 nepoběží na čipu řady Snapdragonu 8xx jako minulé generace, ale bude jej pohánět jedna z verzí čipsetu Snapdragon 765, tedy Snapdragon 765, Snapdragon 765G nebo Snapdragon 768G (liší se prakticky jen takty procesoru a grafického čipu). Tato informace se objevila již dříve a nyní ji potvrzuje uživatel webu XDA Developers jménem cstark27, který ji získal z uniklého APK souboru aplikace Google Camera 7.4.

Pixel 5
Takto by měl vypadat Pixel 5

Telefony Googlu nikdy neměly nejrychlejší čipsety – první Pixel běžel na Snapdragonu 821, podtaktovaném na úroveň Snapdragonu 820 a Pixel 2 a Pixel 3 používaly též podtaktované čipy – Snapdragon 835, resp. Snapdragon 845. Současný Pixel 4 je prvním modelem, který běží na výchozích taktech (pohání jej Snapdragon 855).

Co zatím o Pixelu 5 víme?

O Pixelu 5 v tuto chvíli víme jen velmi málo, jisté je jen to, že půjde o první telefon poháněný Androidem 11. Podle neoficiálních zpráv bude postrádat senzor Soli, kterým disponuje Pixel 4 a který umožňuje sledování pohybu uživatele v reálném čase, opět výrazný horní rámeček, trojitý fotoaparát nebo podporu reverzního bezdrátového nabíjení a 5G sítě.

Pixel 5 design

Jako minulé generace se očekává jeho představení v říjnu, nicméně vzhledem ke koronavirové pandemii není vyloučeno jisté zpoždění. Telefon by měl mít 6 GB RAM a 128GB interní úložiště. Velikost displeje by se měla pohybovat mezi 6,3 až 6,7 palci. Kapacita baterie se očekává 4 100 mAh. Na zádech najdeme celkem tři fotoaparáty – hlavní, teleobjektiv a konečně i širokoúhlý, i když není vyloučeno, že tahle sestava bude výsadou pouze pro větší Pixel 5 XL.

Cena Pixelu 5 by se v USA měla pohybovat okolo hranice 699 dolarů, což je v přepočtu zhruba 17 500 Kč bez DPH. Jen pro srovnání, loňský Pixel 4 se prodával za 799 USD.

Autor článku
Martin Duchoslav