Domů » Bleskovky » Pixel 5: nižší cena bude vyvážena slabším čipsetem

Pixel 5: nižší cena bude vyvážena slabším čipsetem

Smartphone Google Pixel 5 nepoběží na čipu řady Snapdragonu 8xx jako minulé generace, ale bude jej pohánět jedna z verzí čipsetu Snapdragon 765, tedy Snapdragon 765, Snapdragon 765G nebo Snapdragon 768G (liší se prakticky jen takty procesoru a grafického čipu). Tato informace se objevila již dříve a nyní ji potvrzuje uživatel webu XDA Developers jménem cstark27, který ji získal z uniklého APK souboru aplikace Google Camera 7.4.

Pixel 5
Takto by měl vypadat Pixel 5

Telefony Googlu nikdy neměly nejrychlejší čipsety – první Pixel běžel na Snapdragonu 821, podtaktovaném na úroveň Snapdragonu 820 a Pixel 2 a Pixel 3 používaly též podtaktované čipy – Snapdragon 835, resp. Snapdragon 845. Současný Pixel 4 je prvním modelem, který běží na výchozích taktech (pohání jej Snapdragon 855).

Co zatím o Pixelu 5 víme?

O Pixelu 5 v tuto chvíli víme jen velmi málo, jisté je jen to, že půjde o první telefon poháněný Androidem 11. Podle neoficiálních zpráv bude postrádat senzor Soli, kterým disponuje Pixel 4 a který umožňuje sledování pohybu uživatele v reálném čase, opět výrazný horní rámeček, trojitý fotoaparát nebo podporu reverzního bezdrátového nabíjení a 5G sítě.

Pixel 5 design

Jako minulé generace se očekává jeho představení v říjnu, nicméně vzhledem ke koronavirové pandemii není vyloučeno jisté zpoždění. Telefon by měl mít 6 GB RAM a 128GB interní úložiště. Velikost displeje by se měla pohybovat mezi 6,3 až 6,7 palci. Kapacita baterie se očekává 4 100 mAh. Na zádech najdeme celkem tři fotoaparáty – hlavní, teleobjektiv a konečně i širokoúhlý, i když není vyloučeno, že tahle sestava bude výsadou pouze pro větší Pixel 5 XL.

Cena Pixelu 5 by se v USA měla pohybovat okolo hranice 699 dolarů, což je v přepočtu zhruba 17 500 Kč bez DPH. Jen pro srovnání, loňský Pixel 4 se prodával za 799 USD.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

8 komentářů

 1. Oni to s tim designem delaji naschval nebo ma uz fakt i takovy Huawei nebo Xiaomi lepsi produktove designery nez Google?

  • Teď ti vadí že nemá obří rámy jako SE nebo výhřez jako ostatní ajfouny!

  • Ramy jsou mi u zadku. Vsak zepredu to skoro jeste jde (je to naopak spis zlepseni oproti minule), ale ty zada jsou fakt ohavny.

  • Víme jak jsou ti u zadku. Alespoň od kdy vyšel SE, u 3A si je ještě kritizoval. Tvoje nenávist k Pixelům je známá.

  • Kritizoval jsem je u 4. U 3A jsou, vzhledem k cene, pochopitelne.

  • Tu by som nahodou povedal, ze toto je prvy Pixel ktory vyzera dobre. Keby som poslednu dobu nepodlahol caru Noteov, mozno by som nad nim uvazoval :)

  • Souhlas, ten design je příšerný.. To i jablečný produkt oproti tomuto vypadá mnohem lépe a to už je co říct.

  • Pixel 2 XL „Panda“ a hlavně Pixel 4XL „bílá/oranžová“ designove za mne naprosto nejhezčí telefony. Žádný chromovaný rámečky a podobný příšernosti nebo skleněný záda a různý opatlávačky. Krom pixelu 3 který se designově fakt nepovedl, jinak za mne super. U 4 oceňuju i to příšerný kolečko na otisk prstu, což je designově taky zhovadilost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).