Domů » Bleskovky » Pixel 3a v testu DxOMark: vyrovná se svým dražším sourozencům?

Pixel 3a v testu DxOMark: vyrovná se svým dražším sourozencům?

Redakce DxOMark otestovala fotoaparát nedávno představeného p. Tento telefon i přes několik kompromisů ve výbavě a zařazením do střední třídy disponuje totožnou fotografickou výbavou jakou mají dražší Pixely 3 a 3 XL, což by mělo znamenat velmi kvalitní snímky. Je tomu skutečně tak?

Google Pixel 3a 03
Google Pixel 3a

Prakticky stejné výsledky jako Pixel 3

Podle DxOMark se Pixel 3a svým sourozencům ve většině případů vyrovná, výjimkou je pouze výkon ve videu, který je asi zapříčiněn slabším čipsetem. I tak se Pixel 3a řadí mezi nejlepší fotomobily s jednou čočkou. Redakce DxOMark oceňuje velmi dobré detaily ve většině podmínek, přesnou expozici, přesné podání barev, rychlé, přesné a opakovatelné ostření a také dobré detaily při použití blesku. Ve videu je navíc silnou stránkou nízký šum za slabého osvětlení a účinná stabilizace.

Hardwarové parametry Google Pixel 3a
Systém: Android 9.0
Rozměry: 151,3 x 70,1 x 8,2 mm, Hmotnost: 147 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 670, octa-core 2x 2,0 GHz 360 Gold, 6x 1,7 GHz Kryo 360 Silver
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 5,6", Full HD+, 1080 × 2220 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx, f/2.0, Full HD video, Auto HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3 000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Záporné body telefon obdržel za ztráty ostrosti, podexponování tmavších oblastí v exteriéru a nepřirozená izolace a nekonzistentní efekt rozmazání v portrétních snímcích. Ve videu se pak může objevovat růžový nádech, za nízkého osvětlení je patrné podexponování a za všech podmínek videa trpí ztrátou detailů.

dxo

Na vícečočkové fotomobily nestačí

Podtrženo, sečteno, Pixel 3a získal od redakce DxOMark 100 bodů – 103 za fotky, 95 za video. V žebříčku tak obsadil 16. místo a nachází se pouhý bod za Pixelem 3 a iPhonem XR. Nad těmito telefony pak najdeme fotomobily s více čočkami, které nabízí univerzálnější možnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Naprosto zbytečná stránka s naprosto zbytečným testem telefonu, který už byl otestován (sám google tvrdí, že změn proti Pixel 3 je minimum). Tohle tedy testovat absolutně postrádá smysl, když už to otestovali.
    Kdyby se, když už zaměřili raději na neotestované telefony.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).