Domů » Články » Google Pixel 3a mění pravidla hry (první dojmy)

Google Pixel 3a mění pravidla hry (první dojmy)

Mnozí by to nejspíš nečekali, ale Google nedávno představil a na trh uvedl zařízení, které má šanci stát se jedním z nejzajímavějších telefonů letošního roku. Proč? Protože v příjemném balení a za velmi rozumnou cenu nabízí to, co jiní pod prémiovou cenovku. Google Pixel 3a a 3a XL jsou tady a my pro vás máme první dojmy.

Google má za sebou pestrou historii zajímavých smartphonů. Program Nexus běžel 6 let a celkem zahrnoval 14 zařízení. Kromě smartphonů i tablety a multimediální zařízení, konkurenci pro Apple TV. Google na výrobě spolupracoval převážně se známými výrobci jako je HTC, LG, Samsung, Asus nebo Motorola.

Google Pixel 3a mění pravidla hry
Google Pixel 3a mění pravidla hry

Po šesti letech americký gigant program ukončil a nahradil ho jiným, který dnes známe pod jménem Pixel. Kromě smartphonů se pod jménem Pixel prodávají i tablety, notebooky, sluchátka a další. Nicméně nás zajímají hlavně smartphony, protože ty jsou v podání Google svým způsobem výjimečné.

Pixel 3a: vystačí si s jedním fotoaparátem, a přesto fotí skvěle

Google se již od prvního Pixelu zaměřil hodně na fotoaparát v telefonu, respektive jeho doprovodný software a post processing. Pixely jsou tak každoročně recenzenty velmi dobře hodnoceny a loňské Pixely 3 a 3 XL jsou stále považovány za jedny z nejlepších fotomobilů současnosti. Jejich režim Night Sight pro focení za šera nebo za tmy ukazuje konkurenci záda. Oproti konkurenci chybí Pixelům trendy vymoženosti jako širokoúhlé nebo makro čočky. Stále si vystačí jen s jednou čočkou, ale dělají s ní divy.

Pixel 3a má sice jen jeden fotoaparát na zádech, ale vůbec ničemu to nevadí
Pixel 3a má sice jen jeden fotoaparát na zádech, ale vůbec ničemu to nevadí

Vedle toho se nám tu obecně rozmohl takový nešvar, který má na svědomí hlavně Apple. Jde o postupné meziroční zdražování nově představených telefonů. Applu se dosud dařilo a i přes poměrně vysoké cenovky se jeho iPhony prodávaly dobře. S vidinou vysokých zisků následovaly firmu z amerického Cupertina i další výrobci, v čele se Samsungem, a tak v roce 2017 a hlavně pak ve 2018 nám ceny top telefonů ladně přeskočily tisícidolarovou hranici.

V našich končinách, s připočteným clem, DPH a marží prodejců, pak ceny hravě přeskočily třicetitisícovou laťku a dál šplhaly až k té čtyřicetitisícové. Řekněme si v tomto bodě pravdu. Vážně chceme každý rok, nebo alespoň každé dva roky, dávat kolem 30 tisíc Kč za nový telefon? Nejspíš ne. Proto je dobře, že s novými technologiemi se prodlužuje životní cyklus těchto telefonů a osobně si myslím, že loňské a předloňské novinky mají minimálně 3-4 letou životnost. V případě Apple ještě o něco delší díky pětileté podpoře updatů iOS.

To nic ale nemění na tom, že tisíc dolarů, nebo třicet tisíc korun za telefon je prostě moc. A trh reagoval jasně a jak Applu, tak Samsungu ukázal červenou. Kromě toho, že trh smartphonů je již podle většiny ukazatelů saturovaný, část zákazníků přestává být ochotna platit tyto horentní sumy za novinky, které často nejsou ani novinkami, ale jen se tak tváří. A s prodlužujícím se životním cyklem telefonů to výrobci brzy pocítí ještě tvrději než ve vánočním kvartálu roku 2018.

O cenově dostupné smartphony je stále větší zájem

Někteří z nich již pochopili, co se děje a jak se trh chová. A přišli s řešením. Někde tak trochu polovičatým, třeba v případě iPhone XR nebo Samsung Galaxy S10e, které se tváří jako „levné a dostupné“ smartphony, ale na cenovce 750 dolarů zatím nic moc dostupného není. Někteří šli ještě dál. Třeba OnePlus s novou řadou 7 nebo Asus se svým ZenFonem 6.

Google Pixel 3a 06 1

Všechny tyhle špičkové smartphony spadly s cenou pod hranici sedmi set dolarů. No a pak je tu Google. Ten všem vyrazil dech. O nových Pixelech 3a a 3a XL se mluvilo již delší dobu před představením. I se vědělo, plus minus, jakou budou mít výbavu a že půjde o trochu osekané verze loňských 3 a 3 XL.

Pixel 3a se v ČR nevyplatí, výhodněji vyjde z Německa

Nikdo ale neměl tušení, kolik budou stát. A tak základní cena 399 dolarů za Pixel 3a mnohým vyrazila dech (cca 9 300 Kč). V České republice se Pixel 3a prodává okolo hranice 15 tisíc korun, což příliš velký smysl ke koupi nedává. Mnohem výhodnější je objednat jej například z Německa, kde se prodává za 399 eur (10 400 Kč).

Je potřeba si hned na začátek říct, že Google Pixel 3a není prémiový telefon a ani si na nic takového nehraje. Chybí tu jakékoli „prémiovější“ materiály jako je sklo nebo kov. A i když Google tvrdí, že je novinka vyrobena z moderního polykarbonátu, je to pořád jen plast. Neberte mě ale špatně. Jde o na dotek velmi příjemný plast, díky kterému nebudete mít dojem, že jde o levný telefon. Spíše naopak.

Horní čtvrtina zadní strany kolem čočky a LED diody je matná, od čtečky otisků prstů, která je také na zádech, jsou pak záda lesklá. Vybírat můžete ze tří barev – černá, bílá a světlá s nádechem do fialova. Osobně jsem volil bílou zpestřenou oranžovým zapínacím tlačítkem na pravém boku.

Úspora je vidět i na čelní straně, kde se Google vyhnul posledním trendům v oblasti zmenšování rámečků kolem displeje a Pixel tak má poměrně silné rámečky jak nad displejem, tak i pod ním. Upřímně? Vadí to něčemu? Za mě rozhodně ne.

Pixel 3a: hardwarová výbava

Displej je v případě menšího modelu 3a 5,6″ OLED panel s rozlišením 2220 x 1080 bodů. Větší Pixel 3a XL disponuje 6″ OLED panelem s rozlišením 2160 x 1080 bodů. V obou případech je displej kryt sklem Dragontail. Rozhodně nejde o to nejlepší, co dnes můžete koupit, k tomu mají displeje nových Pixelů daleko. I přesto jsou ale natolik kvalitní, že při běžném používání vás ani nenapadne, že by displej mohl být jiný, lepší. Přeci jen je dobré mít stále na mysli, že máte v ruce velmi příjemné zařízení, které stojí méně jak polovinu toho co poslední iPhone XS nebo Galaxy S10.

Google Pixel 3a 02
Google Pixel 3a

Jaký je tedy celkový dojem z nového Pixelu 3a? Osobně mohu říct, že velmi dobrý. Když jsem Pixel 3a vybalil z krabice a začal ho používat, překvapilo mě, jak dobře padne do ruky a jak příjemně se používá. Nemá tendence klouzat nebo vypadávat z ruky. A to i díky „bradě“ pod displejem. Nemusíte si totiž nepřirozeně lámat palec, když chcete dosáhnout na některý z prvků u spodní hrany displeje.

Zároveň ač jsou záda telefonu lesklá, telefon v ruce neklouže. To se bohužel nedá říct o originálním látkovém krytu pro Pixel 3a, který jsem po pár dnech dokoupil. Vypadá sice fantasticky, ale v ruce velmi nepříjemně klouže. Pixel 3a je tak další z telefonů, který raději používám „nahý“, bez obalu.

Celkově dobrý dojem pak dokresluje 3,5 mm jack na horní hraně. Google návrat tohoto konektoru vysvětluje tím, že cílová skupina zákazníků této cenové kategorie nejspíš ještě nemá bezdrátová sluchátka, a proto je nechce do nákupu relativně drahého příslušenství nutit. Proto návrat starého dobrého „jacka”. V balení však drátová sluchátka nenajdete. Musíte použít svoje. I tady se očividně šetřilo.

USB-C konektor stejně jako stereo reproduktory jsou dnes již standard. Nejinak je tomu v případě Pixelu 3a. Slot pro paměťovou kartu chybí. SIM lze použít jen jednu. Osobně používám Pixel 3a se službou Google Fi. Více se o svých zkušenostech rozepíšu v plnohodnotné recenzi.

Co dál srazilo cenu Pixelu 3a pod magickou hranici pěti set dolarů a v případě základního 3a dokonce pod čtyři stovky? Oproti top modelům je ve výbavě „jen“ procesor Qualcomm Snapdragon 670, 4 GB RAM, 64 GB interní paměti a chybí bezdrátové nabíjení. Mohlo by se zdát, že oproti dražším modelům toto může být handicap, ale překvapivě není. Používám Pixel 3a společně se Samsungem Galaxy S10e, iPhonem XS a OnePlus 7 Pro.

Hardwarové parametry Google Pixel 3a
Systém: Android 9.0
Rozměry: 151,3 x 70,1 x 8,2 mm, Hmotnost: 147 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 670, octa-core 2x 2,0 GHz 360 Gold, 6x 1,7 GHz Kryo 360 Silver
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 5,6", Full HD+, 1080 × 2220 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx, f/2.0, Full HD video, Auto HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3 000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Když pominu poslední jmenovaný, který díky 90 Hz displeji působí pekelně rychle, nemám z Pixelu pocit, že by byl při běžném používání výrazně pomalejší než ostatní citelně dražší kusy. Ano, dostanete se do situace, kdy se Pixel tu a tam trochu zamyslí, ale není to nic, co by bylo jakkoli nepříjemné nebo dojem z jeho používání nějak kazilo. Bezdrátové nabíjení může někomu chybět, ale i výrazně dražším smartphonům chybí, takže bych to nepovažoval za extra velké mínus.

Jak Pixel 3a fotí?

No a pak je tu zmiňovaný fotoaparát. Nevěděl jsem, co od něj očekávat. Znal jsem fotky z dražších Pixelů 3 jen z internetu. A byl jsem velmi překvapen. Pixel 3a totiž fotí skvěle. Nedávno jsem na svém Twitter účtu (@marekhajn) dělal foto test, ve kterém jsem proti sobě postavil Pixel 3a, Galaxy S10e, iPhone XS a XR a OnePlus 7 Pro.

Kromě klasické srovnávací galerie jsem dělal i slepý test a nechal jsem své followery vybírat dle jejich subjektivních dojmů nejlepší fotky. Zcela pravidelně se Pixel 3a společně s iPhonem XS umisťovaly na prvních dvou místech. Pixel 3a je osazený 12,2Mpx fotoaparátem s optickou stabilizací obrazu a světelností objektivu f/1.8.

Pixel 3a disponuje 8Mpx selfie fotoaparátem se světelností f/2.0
Pixel 3a disponuje 8Mpx selfie fotoaparátem se světelností f/2.0

Oba totiž fotí velmi dobře a Pixel exceluje za špatných světelných podmínek, kde mu iPhone absolutně nestačí. Musím říct, že třeba použití širokoúhlých čoček u Galaxy S10e nebo OnePlus 7 Pro mě hodně baví a rád s nimi fotím. Ale u Pixelu 3a, vzhledem k jeho ceně, nepovažuji jen jednu čočku za nedostatek. Naopak. Je až s podivem, jak pěkné fotky dokázal Google díky pokročilému post-processingu vykouzlit. Do článku brzy doplníme také noční snímky.

Všechny testovací snímky v plném rozlišení si můžete prohlédnout/stáhnout zde.

Pixel 3a po pár týdnech používání…

Dobré. Velmi dobré. Do nedávna jsem na dotazy, jaký smartphone koupit doporučoval buď iPhone XR nebo Galaxy S10e, protože si myslím, že i vzhledem ke stále vysoké ceně nabízí dobrý poměr cena/výkon a jde o velmi povedené smartphony. A vedle nich si jejich dražší soukmenovci jen těžko obhajují své ceny šplhající přes hranici tisíce dolarů.

Nicméně Pixel 3a je tak trochu game changer. Pokud netrváte z nějakého důvodu na tom, že musíte mít iPhone a chcete prostě jen kvalitní telefon za rozumnou cenu, je Pixel 3a skvělá volba. A ještě lepší je, pokud fotíte. Ne nadarmo se mezi fotografy říká, že nejlepší foťák je ten, který máte právě u sebe. A v případě Pixelu 3a je ten foťák sakra kvalitní.

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

65 komentářů

 1. Chválím článek, nevíte jestli bude někde v ČR oficiálně dostupný?

  • Amazon.cz -> hotovo a o 5 tis. levnější než z „české distribuce“.
   … i s dopravou zdarma :-D

  • Český Google jistě usilovně pracuje na uvedení, ostatně vzpomeňme si úderná slova zástupců „rádi bychom Puxel nabídli českým uživatelům“. Tedy u prvního Pixelu…

  • Jedno z posledních vyjádření Googlu bylo že tu nesehnal vhodné a dostatečně kvalitní servisní zázemí aby zde svoje produkty nabízel. Ona je to ve skrze pravda. Třeba takový Britex je za trest…

  • Zajímavé. Nicméně pokud na to vyžili jen HTC kontakty, tak se pak také nedivím (viz onen Britex).

 2. Tenhle plastový balast ani náhodou. Ostuda z vlastní stáje, ostatně jako každý pixel..

  Tyto „nové“ modely mají zásadní chyby..

  Vypínání při nečinosti. Na chybu poukázali zklamaní uživatelé na sociální síti Reddit.
  K samovolnému vypínání dochází ve chvílích, kdy telefon není používán.

  Problémový USB-C konektor Google Pixelu 3a

  Umístění konektoru a samotného výřezu v plastovém rámečku některým uživatelům znesnadňuje zapojení nabíjecího kabelu nebo jiného příslušenství

  • Čéče na něco podobného jsem narazil u Sony, až jsem to chtěl poslat na reklamaci. A on je to jen další nesmysl v napájecích profilech made by Android….

  • On je to spraseny fw u pixelu. Kdyby to bylo plosne made by Android, deje se to u vsech, bez rozdilu. Nekdo umi, nekdo ne. Ostatne uz minule rady pixelu ukazaly, jak jsou nejen hw, ale take sw sprznene. Samsung nicicm takovym netrpi, proste umi. :-)

  • A dobre bylo, kdyz tehdy v pixelech chybel nahrany Android. :-D

  • U referenčních zařízení to pro google není nejlepší vizitka a snad se týká první série,třeba nexusy na tom svého času byly lépe.
   Kdo pixely pro google vyrábí,LG,HTC nebo jiný?

  • Tedy: Pixely si vyrábí Google sám (lidské zdroje koupil z HTC). Zhotovení i Foxconnu?

  • @htcjirka Jo Samsung umí, třeba explodující baterie nebo odlupující displeje aj. SW je u Pixelu naprosto špičkový. To že první várka obsahuje nějakou SW chybu se stát může, pořád to jde opravit skrze OTA. Vybuchující baterie ovšem těžko ?.

   @Tedy vyrábí jim to Foxconn ?

  • JirkaM (neregistrovaný): Jak to, přeci to na dálku vypnuly, tzn. vyřešili problém explodujících aku:)

  • Jj, horici baterie byl slusny fail u Note7. Samsung na dlouhou dobu v tomto poucil. Co uz dokazal defakto u nasledujicich modelu.

  • Ajéje, navrát uniho tajemné Sony plné bloatware, reklam a chyb :)

  • zipiik (neregistrovaný): A zastaralého Navbaru:)

  • uni: Jasne, cely to je zastaraly kram, zvlast proti bazarovemu TCL :)

  • Plastový balast…přemýšlím, z jakého materiálu byly vyrobené vlajkové lodě Microsoftu…

  • No tohle vypadá určitě lépe než plastové krabičky na mejdlo.

 3. TimeSplitter

  Ja Vam nevim, uz na pohled seredny a laciny plastak, tluste ramy, slabe CPU, malo vnitrni pameti a ze by ta cena byla az tak nizka… U nas nejakych 13k, za 3a XL az 16. A clovek za to dostane materialy a zpracovani low-endu, hw stredni nebo dnes uz mozna nizsi stredni tridy…

  Ja bych asi jako game changer oznacil spis LG V40, to uz se da primo v LG obchode ve 128GB variante sehnat za 17k a clovek dostane opravdovy flagship bez kompromisu a jeste s bonusama jako 32bit DAC.
  [odkaz]

  A kdo chce opravdu usetrit, tak predchozi V30 se da sehnat za 7-8k nova a s prehledem si vytre porty s cimkoli ve stredni tride, vcetne tady Pixelu 3a.

  Skoda ze ma redakce tak maly rozhled a tradicni znacku, ktera si nezaplati reklamu, naprosto ignoruje…

  • Čtečka vzadu byl vždy nesmysl, dnes je to už vyloženě anachronismus :D

   Ad LG, tady jsi jaksi zapomněl, že samotné LG si zabilo distribuci a tím pádem i PR….

  • U lg se nedockas aktualizace..

  • Lg ani omylom pixel ma jednu vlastnost a tou je podpora minimalne 3 roky a ta je tiez pre niekoho klucova lebo podpora LG je jedna z najhorsich

  • 3 roky uz mas dneska i na pohodu u Samsungu a dalsich. To uz neni zadny zazrak. Jinak souhlas, LG je uplne out, velka poruchovost a podpora primo nulova.

  • No chlapci jde videt, ze tu zkusenost nemate a jen plkate. A k te poruchovosti, u par starsich modelu co bohuzel trpely na boot-loop mozna, ted uz urcite ne. Pracuju v nejvetsim ceskem e-shopu (ano, u urvaneho emzaka) a V30 i V40 maji naprosto stejnou reklamovanost, jak vlajkove Samsungy. A treba sestkove iPhony jsou reklamovame 2x tolik, takze asi tak. :))
   Jinak je pravda, ze updaty na novou verzi systemu trvaji dlouho, ale bezpecnostni zaplaty chodi a kdyz uz velky update vyjde, tak aspon vse funguje a nemusi clovek delat beta-testera. Nemluve o tom, ze plno fajn veci je v nadstavbe od LG. Takze cisty Android, ackoli novejsi, je oproti verzi od LG vyrazne pozadu. V30 vysla jeste s Androidem 7, dostala aktualizaci na 8, nasledne druhy velky update v podobe ThinQ aktualizace a dostane i Android 9. Radi se i do Android Enterprise Recommended, kde jsou mimo jine prave updaty jednou z podminek… Stejne tak V40.

  • Běž už s tím samsungem do pr-de-le jiřino, už seš trapnej. Sám mám S9, ale to se nedá číst ty komentáře, aby sis tady 10x nevyhonil nad Samsungem. Ta jejich podpora stojí taky pěkně za lejno, viz [odkaz]

  • Jj, i pro stare, jeste osmickove modely vysla aktualizace nekdy v lednu, to, ze nejakemu uzivateli ze zive.cz neprisla aktualizace, protoze ma nejakou sedivku s prehranym softem je jaksi vec jina. Je me jedno co se neda cist, tak to necti a sam bez do cokodiry. :-D

  • Počkej, o příspěvek nad mým si tvrdil, že Samsung má bezproblémovou tříletou podporu a najednou je v pořádku, že dva roky stará S8 nemá aktuální android? Prober se flanelko.

  • Ano, ma, tohle je problem jedince, ktery ma v ruce nejaky spraseny telefon. Jemu nechodi aktualizace od pocatku a kdyz se podivas na MM, tak je to z 99% procent dovezeny telefon s prehravanym fw/sw ofd tech sedivkovych prodejcu, tudiz umele vytvorena vec. To tvoje makovice prebere? Takze ano, ma bezproblemovou triletou podporu, pokud se v tom nekdo nevrta.

  • Proč jedinec týkalo se to spousty lidí,o jedinci by živé nepsalo,má to být plošné a včas a jaké regiony můžou být uživatelům u zadku,takže ten skvělý Samsung tak báječnou podporou a skvelym bezporuchovým hw zase neni tak skvělý a je to totéž jako ostatní ovšem za pořádnou cenu aby měli pocit že kupují neco nóbl…kvalitu,prestiž a značku,totéž jako Apple takže korejský bráška

  • To neni regionem, muzes mit i telefon z portugalska a v cz ti budou aktualizace chodit. Tohle tudiz neni problem regionu, ale toho, ze nekdo v tom telefonu prehraval fw na jiny, tudiz to zprasil.
   Samsung je lahoda, jak po hw strance, tak i sw. Nejhorsi v tomto segmentu je LG, Sony a novodoba Nokia.

  • To je ale chyba Samsungu, že má vůbec možnost doprasit telefon jiným FW a odlišuje regionálně různé verze androidu. To se samozřejmě u Applu nebo Googlu stát nemůže.
   Navíc ty, který na mobilmanii doporučuješ šedivky najednou tvrdíš, že šedivky jsou doprasené FW? Ty si taky do té huby nevidíš ty moulo.

  • Ne, to neni chyba Samsungu, ze tam uzivatel anebo „sedivkovy“ prodejce prehrava a doprasi sw/fw synku. Ano, presne tak, nakup z ciziny doporucuji, koupit si ji naprimo v dane zemi a ne pres ty „pochybne“ prodejce, kterych je plny internet, co pak s telefonem vyvadeji psi kusy, protoze jsou to casto operatorske telefony, jeste je ruzne pokoutne odblokovavaji apak to takto dopadne, neodpborny zasah a nechodi aktualizace.. Sam mam telefony z Nemecka, naprimo dovezene. Aktualizace funkcni :-)

  • Ano, takže chyba Samsungu, že vůbec dovoluje operátorům blokovat telefony na svoje sim karty a přehrávat jejich vlastním FW. To jsme si užili před 10 lety, dneska už bych takovéhle zpátečnické chování opravdu nečekal.
   Sám mám Samsung, nemám proti němu výtku, ale tohle je rozhodně fail, který od Pixelu nebo iPhonu nelze čekat.

  • Aha takže když bude telefon z Portugalska tak v CZ aktualizace bez problémů a včas (no nějak tomu nevěřím ale dobrá…)
   A když si někdy do telefonu nahraje verzi třeba pro Portugalsko,přes Odin nebo co se používá (Galaxy jsem měl naposledy Xcover s 5kou tuším) aby tam měl tu nejnovější,telefon si zprasi a třeba security update a další verze androidu nepřijdou vůbec nebo se značným zpožděním.
   Jsem sám který to bted nerozumí,nebo jen nechceš uznat že v tom má Samsung stejně jako naprostá většina ostatních mimo těch co jsi modely v ONE totálně bordel

  • Ne, chyba sedivkoveho dovozce, ze vyvadi psi kusy s telefonem a jeho fw. Za to opravdu vyrobce nezodpovida. Stejne prasarny sedivkovi dozozci vyvadi i s jablecnyni zarizenimi.

  • Ano Martine, i pokud je telefon z Portugalska, chodi aktualizace a vcas. Ono se to strida a jednou je aktualizace uvolnena jako prvni pro Nemecko, jednou je driv v Portugalsku, jindy Slovensko. Takze je uplne fuk, odkud telefon je. Neverit muzes, ale zkusenosti nemas, takze to je asi tak vsechno, protoze takto se veci maji.

  • Ok ale na iphone to nemá tak citelný vliv aby to zablokovalo aktualizace

  • jirka se tu ohani Samsungem, ktery ma tu podporu notoricky uplne prisernou, mistni vtipalek no, co vic dodat :DDD

  • lukass71: Že bys byl opravdu uniho nástupce? Notoricky známé je jen to, že jsi hloupá ovce. Předpokládám totiž, že Samsung, co se podpory týče, srovnáváš s nějakou noname Čínou za pár šupů. :DDD Tvoje modla se totiž vyznačuje podporou, kterou ocení zejména socky, které si tu libují, že dostanou na svoje sto let staré smetí nejnovější verzi os. Teda samozřejmě pouze, co se čísla verze týče. Pravidelné bezpečnostní update, každý měsíc, co poskytuje Samsung, tam si můžou iSheep nechat jen zdát, tam update přijde, až když to vyloženě hoří, viz iMessage. HW podporu snad ani vytahovat nebudem, nechcem se tu bavit o zatloukaní a lhaní, co se failu ohledně ohybacích šestek týče, či skandálu ohledně zpomalování baterií. A už to vůbec snad nechcem srovnávat se seriózním přístupem u Note7, kde byla uznána chyba a vráceny peníze.

  • Menty: Ne, iOS dostane security update, když je známa nějaká slabost. U Androidu je toto prakticky trvalý stav, proto měsíční perioda (tedy dle třídy zařízení), kde se záplatují díry jak systému, tak v kódu výrobce.

  • uni: Píšeš sice „ne“, ale v podstatě v další větě přímo potvrzuješ, že je to přesně jak píšu – až když to hoří. A to tomu ještě předchází mlžení, že daný problém neexistuje. Takže opravdu podporu bych tu nevytahoval. Zvlášť pokud vzpomeneme na povedené iOS 11, kde trvalo víc jak rok, než se některé chyby opravily, jak bezpečnostní, tak ty ostatní. Což ale opět nemůžeš vědět :) Podpora modly spočívá v tom, že podporuje sto let starý odpad, v ničem lepší opravdu není.

  • htcjirka: Ne chyba samsungu, že mu ty psí kusy dovolí a že blokuje telefony.

  • Menty: asi tak ako pises. Lukas je hodnym nastupcom unikata. A tiez mas prabdu v tych updatoch. Tu uz sice nevadi ze starsie zariadenia dostanu „polovicny knedlik“ SW uprav, ale koho to trapi ked ide o apple, dvoji metr funguje na plne obratky.

  • Menty: Aha takze kdyz podpora kvalitni, tak je to vlastne jen pro socky a dobra podpora se podle tebe vyznacuje tim, ze mas kazdy mesic bezpecnostni zaplaty, protoze bez nich by ten Android byl naprosty bordel :/ A ja jsem podle tebe ta ovce lol

   Tomas: „Tu uz sice nevadi ze starsie zariadenia dostanu „polovicny knedlik“ SW uprav“
   No jen si potvrdil dve veci, iOS si nikdy nepouzival a nevis o tom nic, protoze takovouhle hovadinu bys jinak nenapsal.

  • Ano, stejne jako Apple s operatory na nekterych trzich blokje telefony a taky dovoli psi kusy pro odblok, aby je tady sedivkar prodal. Takze ne chyba Samsungu a ne chyba Apple. Pokud mas koupeny telefony a nekdo se v nem nevrtal, aktualizace normalne chodi pane tupý.

  • Apple žádné vrtání v telefonu a blokování telefonů nepodporuje ty trumpeto. Už se vzpamatuj flanelko, nejsme v roce 2010.

  • Apple blokuje telefony u nekterych pro nektere z operatoru a tady sedivkar takovy telefon levne nekoupi, vezme servisni nastroj a telefon odblokuje a nekdy poskodi emei a telefon uz se neprihlasi do site. Jaktoze to ten Apple umoznuje. Stejna logika houpaciho kone.

  • lukass71: Mezi posledními dvěma updaty iOS neuběhlo ani 14 dní. To musí být to iOS ještě dvakrát větší rešeto, než Android, když ho Apple musí dávat dohromady několikrát do měsíce. :) Koukám, že vám to dneska moc nejde kluci.

  • Menty: To je tím, že Apple musí vydat „update“ iOS ikdyž chce něco změnit v jakékoli aplikaci, zatímco na Androidu stačí umístit novou verzi aplikace na Store.

   Představa uni-ho, že v iOS včetně systémových aplikací je jen pár chyb, které Apple okamžitě opraví, vydá novou setinkovou verzi a je na měsíce klid, mě baví :)

  • htcjirka: No comment.
   Hlavní důvod, proč je pixel v aktualizacích lepší, jak samsung, že nejsou žádné regiony, jeden telefon aktualizovaný v den vydání OS, ať seš na srí lance nebo na severním pólu, jediná podmínka je kvalitní připojení.
   Nazývat proti tomuhle Samsung stejným v aktualizacích, když Samsung rozděluje aktualizace na regiony a ještě je vydává s půl ročním zpožděním, může jenom tupoun jako ty. To byla podstata celé diskuze. Nevím co s tím má společného iPhone a nějaká blokace na Verizon, která nám evropanům může být ukradená.

  • Menty: Ano, aktualizaci zabezpečení je možné až po známosti slabosti:)

  • htcjirkaNahlásit | 29. 5. 2019 v 15:18
   Apple blokuje telefony u nekterych pro nektere z operatoru a tady sedivkar takovy telefon levne nekoupi, vezme servisni nastroj a telefon odblokuje a nekdy poskodi emei a telefon uz se neprihlasi do site. Jaktoze to ten Apple umoznuje. Stejna logika houpaciho kone.

   Tohles vycucal zas odkud? Apple blokuje telefonu od prihlaseni se do site, ktere jsou kradene, nic z toho co pises.. A jestli i to je podle tebe spatne, tak by ses fakt nad sebou mel zamyslet, sasku.

  • Za ceny u českých přeprodejců nedávají Pixely moc smysl, pokud nechceš Pixel za každou cenu. Nákup z Německa za 399e/479e je OK, pokud chci cenově rozumný telefon s kvalitní SW podporou.

  • Tak z Německa to je fakt a platí to už déle,marže českých obchodníků jsou síla.

  • To není o marži, oni to naši prodejci musí koupit od koncových prodejců v Německu nebo odjinud a tady to přeprodávají s tím, že náklady na záruční servis jdou plně za nima. Na Google HW v ČR není velkoobchodní kanál. Škoda, protože Pixely za ceny na Google store jsou fajn zařízení. Pixel 3 je na cenové úrovni iPhone Xr a Pixel 3 XL je o dost levnější než iPhone Xs. Takhle si je u nás koupí jen pár lidí, kteří vědí, proč chtějí právě Pixel.

  • V 40 je flagship bez kompromisů?
   Bohužel jeden z nejdůležitějších ukazatelů je fail a to výdrž. Shoduje se na tom většina recenzí, za všechny třeba gsmarena kde píší v záporech:
   „Unimpressive battery life, towards the bottom of the charts for the class.“
   Takový Samsung S9+, který má jen mírně větší baterii 3,500mAh (V40 má 3,300mAh) vydrží v standardizovaném testu podstatně déle:
   web browsing V40: 8:12 S9+: 11:15
   video playback V40: 10:17 S9+: 16:45

   No a kvalita fotek je pořád za většinou ostatních vlajek. Takže záleží na tom, co je pro pro kupujícího priorita.

 4. Informace o jedné SIMkartě není úplně přesná. Je tam sice jen jeden slot na nanoSIM, ale umí to i eSIM, což v ČR podporují dva operátoři.

 5. Čo máte stále s tými aktualizáciami ? Mne prisla na s8 uz hned na začiatku februára a doteraz som na oreu,pretoze mi 9 nevyhovuje,vela vecí je tam horšie ako na oreu.

 6. Slot pro paměťovou kartu chybí, takže „pravidla hry“ jsou STÁLE stejná ?

 7. Ten design by ma odradil.

 8. Jako Pixel může být ubercool jak chce, ale nic to nezmění na faktu, že takhle hnusnej telefon naštěstí nikdo jinej nevyrábí.

  • Tak mě se pixely a hlavně nexusy celkem Líbily a líbí,no ale tady nic nic to uznávám
   Na Moto One mám android Pie,koukám já screeny a je to stejné.
   Vyhledávací lišta G vespod,ano je to Lepší,lépe dosažitelné palce, někdo z vývojářů přemýšlel,jenže v základu nejde vymazat,je tam napevno ne jako Widget,nebo jsem na to nepřišel a jiný Launcher nechci,je nějaké řešení?

 9. V balení sluchátka jsou. Aspoň u menšího pixelu z Německa.
  Co se týče moderního plastu, já myslím, že má Google pravdu. Je to opravdu super materiál – příjemný, lehký, pevný. Ale když koukám do diskuze, asi je důležitý mít telefon ze skla, aby vážil 200g, přikrýt ho plastovým krytem za dollar a tvářit se, že mám něco víc, než plastovej telefon :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).