Domů » Bleskovky » Qualcomm Snapdragon 670 oficiálně: vyšší střední třída dostává nový procesor

Qualcomm Snapdragon 670 oficiálně: vyšší střední třída dostává nový procesor

Společnost Qualcomm představila nový čipset, se kterým se budeme setkávat v telefonech vyšší střední třídy. Novinka se jmenuje Snapdragon 670 a i když se formálně jedná o nástupce Snapdragonu 660, má více společného s nedávno uvedeným Snapdragonem 710.

O čtvrtinu vyšší výkon

Procesorovou jednotku nového čipsetu tvoří osm jader Kryo 360 v kombinaci 2 (až 2,0 GHz) + 6 (až 1,7 GHz). Výpočetní výkon má být o čtvrtinu vyšší než u Snapdragonu 660, díky pokročilému 10nm výrobnímu procesu má navíc vyžadovat menší nároky na baterii.

Pochopitelně nechybí ani podpora umělé inteligence. Grafické operace má na starosti Adreno 615 GPU, obrazové informace bude zpracovávat Spectra 250 ISP. Tento procesor si poradí až s fotoaparátem o rozlišení až 25 Mpx, popřípadě duální kamerkou s rozlišením 16 + 16 Mpx.

Pouze FullHD+ displeje

Oproti Snapdragonu 710 má novinka pomalejší LTE modem (jen 600 Mbps při downloadu a 150 Mbps při uploadu), chybí také podpora QuadHD+ displejů a záznamu HDR videa; maximem je 4K video v 30 fps, popř. FullHD při 120 fps. Naopak nechybí podpora Bluetooth 5.0 a rychlého nabíjení Quick Charge 4.0.

Qualcomm oznámil, že Snapdragon 670 je již komerčně dostupný, takže je možné, že se s ním setkáme u některých zařízení ještě v letošním roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).