Domů » Bleskovky » Pixel 3 Lite a Lite XL pózují na 3D renderech: střední třída bez výřezu v displeji

Pixel 3 Lite a Lite XL pózují na 3D renderech: střední třída bez výřezu v displeji

Řadu smartphonů Google Pixel 3 (recenze) tvoří v letošním roce dva modely, údajně však dorazí ještě jejich odlehčené verze. Ty by měly mít se svými vybavenějšími sourozenci spoustu společného, avšak výměnou za nižší cenu mají dostat slabší čipset a plastové tělo. Jak by mohly ohlehčené Pixely vypadat, odhalují rendery od @onleaks a 91mobile.

Pixel 3 Lite

Menší Pixel se údajně dočká 5,5″ obrazovky s rozlišením HD+ na poměru stran 18,5 : 9. Panel nemá být narušen žádným výřezem, rámečky nad a pod displejem však budou po vzoru ostatních Pixelů širší než je na dnešní dobu obvyklé. Rozměry telefonu údajně budou 151,3 × 70 × 8,2 mm, v místě fotoaparátu má tloušťka narůst na 9 mm.

Co je potěšující, i tento odlehčený Pixel má mít stejný 12Mpx fotoaparát jako jeho sourozenci, zde by k žádným kompromisům dojít nemělo. Mírně nižší má být výkon, který obstará čipset Qualcomm Snapdragon 670 ve spolupráci se 4 GB RAM. Telefon má dále dostat 8Mpx selfie kamerku, 32/64GB úložiště a 2 915 mAh akumulátor. Co je zajímavé, telefon na renderu obsahuje 3,5mm sluchátkový jack, což by byl vítaný návrat.

Tělo telefonu bude údajně plastové, design se však měnit nemá.

Pixel 3 Lite XL

Větší z údajně připravovaných Pixelů má mít displej s úhlopříčkou 6″ a rozlišením Full HD+, ani v tomto případě prý Google nemá do panelu řezat. Rozměry telefonu narostou na 160 × 76,1 × 8,2 mm.

Hardwarová výbava telefonu má být stejná jako v případě menšího modelu, pouze na pozici čipsetu má být osazen výkonnější Snapdragon 710. S velikostí displeje naroste i kapacita akumulátoru, který se bude dobíjet USB-C konektorem; bezdrátové nabíjení má u obou levnějších Pixelů chybět. I u tohoto telefonu však nemá chybět sluchátkový jack.

Zatím není jasné, zda Google skutečně odlehčené Pixely představí, nebo je pouze zvažoval, a nakonec se rozhodl je na trh nepouštět.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na