Domů » Bleskovky » Pětičočková Nokia 9.1 PureView v přípravě: vyšší výkon, lepší fotoaparát a podpora 5G

Pětičočková Nokia 9.1 PureView v přípravě: vyšší výkon, lepší fotoaparát a podpora 5G

Smartphone Nokia 9 PureView je bezesporu zajímavé zařízení, avšak v konkurenci současných vlajkových lodí je mírně pozadu; je zkrátka poznat, že tento telefon byl původně v plánu pro konec loňského roku. Vývoj technologie netradičního fotoaparátu zabral více času, než v HMD plánovali, avšak dokázali vybudovat základ, na kterém se dá stavět. Dalším smartphonem s podobným fotoaparátem má být Nokia 9.1 PureView.

Novější čipset, lepší fotoaparát a podpora 5G

Tento telefon byl prý původně v plánu pro třetí čtvrtletí letošního roku, nakonec však má dojít o kvartál později; údajně kvůli vyřešení známých problémů s fotoaparátem. Zda Nokia 9.1 PureView dostane novější senzory, je zatím neznámé, cestu k lepším snímkům mají však zajistit zlepšené softwarové algoritmy a také novější procesor, jímž má být Qualcomm Snapdragon 855. Díky tomuto čipsetu má také telefon dostat volitelně podporu sítí 5G.

Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView

Nokia 9.1 PureView by také měla dostat modernější design, kdy se zvětší poměr displeje vůči tělu, selfie kamerka se údajně schová do otvoru v displeji. Už po vybalení má na Nokii 9.1 PureView běžet nejnovější Android Q.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments