Domů » Bleskovky » Patentová válka mezi Samsungem a Huawei se chýlí ke konci. Společnosti se dohodnou

Patentová válka mezi Samsungem a Huawei se chýlí ke konci. Společnosti se dohodnou

Ještě nedávno mezi sebou výrobci chytrých telefonů vedly spory o kdejaký patent. V posledních letech se však počet soudních tahanic pomalu snižuje. Minulý rok například došlo k vyrovnání mezi společnostmi Samsung a Apple, jejichž spor se táhl dlouhých sedm let. O něco méně medializovaný konflikt mezi Nokií a BlackBerry vyústil v mimosoudní dohodu loni v listopadu. Nyní se blíží ke konci další soudní válka, tentokrát mezi jihokorejským Samsungem a Huawei.

spoluprace soud ruce

Spor nakonec skončí dohodou

Podle informací portálu FOSS Patents se zmíněné společnosti připravují na mimosoudní vyrovnání. Dojít by k němu mělo v následujících týdnech. Výrobci požádali o třicetidenní lhůtu, během níž se budou snažit dosáhnout vzájemné dohody.

Pokud najdou společnou řeč, může odvolatel, kterým je v tomto případě Huawei, podat návrh na odvolání případu, což by přivedlo téměř tříletý konflikt ke svému konci.

Qualcomm vs. Apple: soudní třenice zřejmě zpomalí příchod 5G do iPhonů

Na začátku táhlého soudního sporu stojí žaloba ze strany společnosti Huawei v Číně a Spojených státech. Reakce Samsungu v podobě protižaloby na sebe pochopitelně nenechala dlouho čekat. Huawei si sice po roce soudních sporů připsalo drobné vítězství, od té doby však Samsung obvinil čínského výrobce z porušení dalších patentů.

Další soudní slyšení bylo původně naplánované na září letošního roku. Nyní to však vypadá, že se oba výrobci rozhodli zakopat válečnou sekeru jednou pro vždy a soupeřit mezi sebou „pouze“ v prodejnosti smartphonů.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).