Domů » Bleskovky » Ovládání Wi-Fi a Bluetooth v iOS 11 je prý nebezpečné a zavádějící

Ovládání Wi-Fi a Bluetooth v iOS 11 je prý nebezpečné a zavádějící

Mezinárodní organizace EFF podporující moderní technologie a dbající na práva a bezpečnosti jejich uživatelů obvinila Apple, že způsob fungování přepínačů v Ovládacím centru je zavádějící a nevhodný pro uživatelskou bezpečnost. Organizace tak podpořila poměrně početnou skupinu uživatelů iOS 11, která na tuto problematiku upozorňovala již dříve.

Problém podle obou skupin spočívá v tom, že když uživatel v Ovládacím centru vypne Bluetooth či Wi-Fi, dojde pouze k odpojení od těchto sítí, ale samotný bezdrátový adaptér zůstane zapnutý. EFF se navíc značně nelíbí, že se Wi-Fi i Bluetooth automaticky znovu zapnou (resp. obnoví se připojení) každý den v pět ráno nebo po restartu zařízení. Apple samotný tvrdí, že toto chování přepínačů přispívá k lepší komunikaci s Apple Watch a je také důležité pro funkce typu AirPlay, AirDrop, Handoff a podobně.

EFF nicméně požaduje, aby Apple přinejmenším upustil od automatické znovuaktivace obou přepínačů, protože tím vystavuje své uživatele útokům typu zero day. Navzdory tomu, že skupina EFF poskytla poměrně obsáhlý dokument referující o možné zranitelnosti, Apple pravděpodobně nemá v plánu na kritiku jakkoliv reagovat. V betě iOS 11.1 se totiž přepínač chová stále stejným stylem.

Bluetooth i Wi-Fi lze v iOS 11 vypnout i „správným“ způsobem, ale musí tak být učiněno v nastavení nebo pomocí režimu letadlo. Apple nicméně doporučuje, aby uživatelé raději tyto technologie „natvrdo“ nevypínali.

iOS 11: praktické tipy pro zvýšení výdrže vašeho iPhonu

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
70 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments