Domů » Články » iOS 11: praktické tipy pro zvýšení výdrže vašeho iPhonu

iOS 11: praktické tipy pro zvýšení výdrže vašeho iPhonu

S příchodem nového iOS 11 se uživatelé dočkali mnoha novinek, ale i trápení. Naprostá většina uživatelů si stěžuje především na horší výdrž baterie a pády aplikací. S aplikacemi vám nyní sice nepomůžeme, ale ukážeme si, jak v novém systému nastavit vše tak, aby vám baterie vydržela co možná nejdéle, a vy tak nemuseli zůstat přilepeni na stěně u zásuvky.

Zjistěte, co „ždímá“ vaši baterii

Systém iOS poskytuje celkem detailní přehled o tom, co vše vám ubírá na životnosti baterie, nabízí zde přehled nejen za 24 předcházejících hodin, ale i za posledních 7 dní. V aplikaci Nastavení stačí přejít do menu Baterie. Aplikace jsou zde seřazeny od těch největších „žroutů“ (nahoře), až po ty nejmenší (dole). Velmi užitečnou vychytávkou je také zobrazení stavu baterie v procentech, tuto možnost lze zapnout posuvníkem u volby Stav baterie.

Další zajímavou funkcí je ikona hodin napravo od záložek pro výběr časového úseku. Funkce vám po své aktivaci u každé jednotlivé aplikace zobrazí nejen přesný čas aktivní práce na displeji, ale i čas, kdy byla aplikace využívána na pozadí.

Začněte využívat Režim nízké spotřeby

Režim nízké spotřeby není v systému iOS ničím novým, stále o něm však velká spousta uživatelů vůbec neví, jedná se přitom o vcelku důležitého pomocníka, pokud nutně potřebujete ušetřit nějaké to procento baterie. Ve zkratce je Režim nízké spotřeby módem, který vypne vyzvedávání pošty, hlasovou asistentku Siri, aktualizace aplikací na pozadí, automatická stahování a některé vizuální prvky systému.

Zástupce pro Režim nízké spotřeby lze v iOS 11 nově také umístit do Ovládacího centra, zapínání a vypínání je tak o poznání jednodušší, než kdybyste museli neustále brouzdat v aplikaci Nastavení. Najdete ho však i zde v menu Baterie. Pokud zástupce ve svém Ovládacím centru nevidíte, přidání je jednoduché. Přejděte do aplikace Nastavení, zde do menu Ovládací centrum, Upravit ovládací prvky a klikněte na zelené plus u Režimu nízké spotřeby.

Upravte si intenzitu podsvícení a automatické zamykání

Upravit intenzitu podsvícení displeje není nijak těžké. Stačí přejít do aplikace Nastavení, zde do menu Zobrazení a jas a hned nahoře pomocí posuvníku ovlivnit výslednou svítivost displeje.

Automatické zamykání je pak rovněž cenným pomocníkem. Pokud chcete šetřit baterii co nejvíce, pak jej doporučujeme nastavit na hodnotu 30 sekund. Z vlastní zkušenosti můžeme také doporučit vypnutí funkce Probudit zvednutím, která zapne displej při sebemenším pohybu telefonu. Její vypnutí vám na celém dni ušetří nějaké to procento.

Zakažte/upravte aktualizace aplikací na pozadí

Automatická aktualizace aplikací na pozadí může velmi negativně ovlivnit celkovou životnost baterie na jedno nabití. Existuje však možnost úplného vypnutí či minimálně uživatelského přizpůsobení. V aplikaci Nastavení stačí přejít do menu Obecné a zde do menu Aktualizace aplikací na pozadí. Zde je v prvním menu možnost úplného vypnutí aktualizací, případně zapnutí v režimu připojení k Wi-Fi síti. Poslední možností je využití nejen Wi-Fi sítí, ale i dat operátora.

Pod tímto menu pak najdete seznam všech nainstalovaných aplikací, v němž lze posuvníky u jednotlivých aplikací povolit nebo zakázat jejich automatickou aktualizaci na pozadí. Volba je zde tedy na vás.

Omezte využívání Polohových služeb

Pokud v aplikaci Nastavení přejdete do menu Soukromí a zde do menu Polohové služby, můžete u každé z aplikací upravit, kdy má využívat vaši současnou polohu. Zde bychom výrazně doporučili u každé z aplikací nastavit možnost Při používání (aplikace). Aplikace tak bude využívat GPS pouze v případě jejího aktivního využívání, a vy tak ušetříte nejen drahocennou baterii, ale i data operátora.

Následující tipy by měly do velké míry zlepšit životnost baterie ve vašich zařízeních se systémem iOS, i tak jsou ale (především) telefony v dnešní době víceméně „jednodenními zařízeními“ a každý večer je tak bude nutné zapojit do nabíječky. Pokud však potřebujete rychle ušetřit nějaké to drahocenné procento, tyto tipy by vám měly podat pomocnou ruku.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

30 komentářů

 1. Další rada:

  Kupte si jiný telefon s větší baterkou. Moje 5,5″ FHD 8 jádro s 3 GB RAM má 4000 mAh baterii. Datové služby, wifi ani GPS/GLONAS nevypínám a výdrž je cca. 3 dny. :)

 2. Tady si na stránce o Applu tak si jdi tyhle kecy cpát na android forum nebo kam to vy věcně zasekany hlavy lezete.

  • Já se tě nechci dotknout, ale smartmania skutečně není stránka o Apple.

  • big fail :DDDDDD je vidět že mozek iOvci je opravdu vymletý

  • Asi v tom nevidím nic jiného, než závist. Jestli jsem Iovce, tak sem na to hrdej, protože, když jsem před rokem přešel z Andoidovce na iovci, udělal jsem jenom dobře. Třeba to taky jednou pochopíš, až si nebudeš chtít kupovat každej rok novej telefon.

  • Nepoužíval bych slovo zasekaný, protože nový iOS není o noc lepší… (Sám mám iPhone takže vím o čem mluvím)

 3. Takže rady, který zná každej droiďák. Protože byli potřeba, ale že se to dotkne iOS? To jsem nečekal.

 4. Praktický tip na zvýšenie výdrže vášho iPhonu: neaktualizujte ho na iOS 11 (pre zatiaľ)

 5. Co tu řveš? Máš už dávno spát…

 6. Prakticky tip na zvyseni intlektualni urovne tvych prispevku. Vypni tu tupou dominantni pulku mozku, ktera te zjevne ovlada.

  • Tusim by si to mal skusit. Evidentne ti nejde ani spravne odpovedat na príspevok :-)

 7. Před týdnem jsem četl článek o tom, že Apple znemožnil jednoduché vypnutí konektivity skrze ovládací centrum (resp. to vypnutí nemá kýžený efekt – ono se to prostě nevyone a na pozadí to maká dál) a šlo právě o ušetření nějakého toho procenta snížením aktivity aplikací na pozadí (všechny synchronizace, aktualizace, atd.) a že to iOS uživatele docela míchá a s Applem se kvůli tomu hádají.

  Není náhodou úsporný režim alternací právě toho vypnutí wi-fi a dat? Protože podle popisu bych chápal, že ano a pokud tohle je položka, která se dá přidat do ovládacího centra, co se vlastně řeší?

 8. mnely by ješte napsat že lepši je vypnut avtomaticke upraveni jasu. To podle mne je dost skryto v nastavenich,i kdiž snižite jas tak za chvili podle svetelnych podminek bude vetši nebo opačne.je to Nastaveni-Oecne-Zpristupneni-Prizpusobeni displeje-Avtomaticky jas.

 9. Počkat, to jako fakt je třeba uživatelům iPhonů psát návod i na takové jednoduché úkony?

  • Ne, není

  • Náhodou zajimave tipy. Většina lidi to asi veřejně nepřizna, ale třeba mne 6s do večera nevydrzi.

  • A co si čekal? Nedávno sem narazil na článek „jak smazat ve výchozí kalkulačce jen jedno číslo“ – jelikož kalkulačka v iOS nemá tlačítko na umazání čísla… asi hodinu sem se smál :D

 10. Mám apple od ledna ( 7 128gb), chtěl jsem si to vyzkouset, je to pekna s….a – zlatej android, všechno je zbytečně složité, od vkládání hudby, filmu ….. Teď jsem si objednal P10 a nemůžu se dočkat až půjde z domu. Apple Jako doplněk dobre , jako telefon katastrofa

 11. Nedávno jsem někde psal, že to nebude dlouho trvat a vyjde nějaký návod, jak prodloužit výdrž vašeho Iphonu. No a je to tady. Místo větší baterky si radši vypni wifi, data, sniž si jas a tak podobně. A všichni budou zase spokojený. :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).