Domů » Bleskovky » Project Spectrum: Oppo nabídne pro své telefony alternativní ROM s téměř čistým Androidem

Project Spectrum: Oppo nabídne pro své telefony alternativní ROM s téměř čistým Androidem

Smartphony značky Oppo přicházejí na trh se systém ColorOS, založeným na Androidu, který je však od výrobce poměrně značně upraven, což se u některých uživatelů nemusí vždy setkat s nadšením. Velké oblibě se těší zejména v Asii, avšak zbytek světa spíše oceňuje uživatelskou zkušenost, která se blíží čistému Androidu. Z tohoto důvodu Oppo nyní představilo Project Spectrum.

  

Jedná se o speciální AOSP ROM postavenou na Androidu 5.1, který je prakticky čistý a obsahuje pouze malé množství doplňků a aplikací od výrobce, například pro vylepšení audia, bezdotyková gesta, a také nabídne výchozí fotoaplikaci z ColorOS. Jinak mají v systému převažovat výhody čistého Androidu. Vývoj vlastní AOSP ROM je teprve v počátečním stádiu, z tohoto důvodu je postavena na starším Androidu, neboť pro Marshmallow je zapotřebí větší spolupráce s výrobci hardwaru a získání novějších ovladačů. Oppo si nicméně chce nejprve vyhodnotit zpětnou vazbu aktuální verze, a teprve poté zahájit vývoj nové ROM.

První telefon, který AOSP ROM dostane, je Oppo Find 7 a 7a, následovat mají modely R5 a R5s. Aktuálně probíhá vnitřní testování, veřejná verze má přijít ještě do konce tohoto měsíce. Oppo uvádí, že instalace této ROM nebude mít žádný vliv na záruku zařízení, pokud je zakoupené ve webových obchodech oppostyle.com či Amazon

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. Jan (neregistrovaný)

  Ostatni by si mohli brat priklad.

 2. uni (neregistrovaný)

  Sympatické. Ale vzít si na bedra udržování dvojí distribuce systému, no hodně štěstí Oppo, snad na to opravdu dostatečně vyděláš.

  • vlada (neregistrovaný)

   Muze to by jedna a tataz verze, jen se v urcity cas ten cisty android vypusti a pak budou dodelavat rozsireni.

  • uni (neregistrovaný)

   Taky pravda. Ačkoli si nemyslím, že by AOSP měl prioritu, to spíše ColorOS. Na druhou stranu nevíme, na kolik zasahuje do AOSP ten jejich bazmek, zda to skutečně může být shodný OS.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *