Domů » Bleskovky » Oppo láká na telefon bez hranic. Displej mu přetéká přes okraje

Oppo láká na telefon bez hranic. Displej mu přetéká přes okraje

Výrobcům telefonů se téměř podařilo eliminovat rámečky okolo displeje, a tak hledají další cesty, jak zobrazovač ještě zvětšit. Čínská firma Vivo se chystá přehnout displej přes okraje telefonu a mít tak panel větší než čelní plochu telefonu, stejný krok plánuje i společnost Oppo rovněž spadající pod čínský konglomerát BBK Electronics.

oppo waterfall 3

Oppo ukázalo fotografie svého prototypu, přičemž pro použitou obrazovku používá obchodní název Waterfall Screen. Oproti zahnutým displejům, které používá Samsung, má být displej od Oppo ohnutý na každé straně o 90 stupňů.

Bude tak i na místech, kde má většina telefonů hardwarová tlačítka; Oppo tak patrně bude veškeré běžné funkce řešit softwarovou cestou. Jaké další vychytávky Oppo pro tento zahnutý displej chystá, jsme se zatím nedozvěděli.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni
Offline

Redakce: Vy tam opravdu vidíte zahnutý displej na všech stranách?