Domů » Bleskovky » Oppo F5 oficiálně: předobraz OnePlus 5T, který zaujme 20Mpx selfie kamerkou

Oppo F5 oficiálně: předobraz OnePlus 5T, který zaujme 20Mpx selfie kamerkou

Čínská společnost Oppo dnes představila očekávaný smartphone F5, který je zajímavý z jednoho prostého důvodu – na jeho designových základech bude postaven jeho ještě očekávanější bráška OnePlus 5T. Oppo R5 je ale rozhodně zajímavý telefon i sám o sobě.

Oppo při návrhu „ef pětky“ konečně přistoupilo ke ztenčení rámečků pod a nad displejem. Rekord ve využití čelní plochy sice šestipalcový panel s FullHD+ rozlišením trhat nebude, i tak působí telefon svěže a moderně. Pocitu z kompaktnosti přispívají oblé tvary, které telefon opticky ztenčují. Slovy čísel má Oppo F5 rozměry 156,5 × 76 × 7,5 mm a váží 152 gramů.

Nad displejem se nachází největší tahák celého zařízení, jímž je 20Mpx selfie kamerka se světelností f/2.0, které má ve vytváření perfektních portrétů pomáhat umělá inteligence. Hlavní fotoaparát v levém horním rohu kovových zad má sice menší rozlišení 16 Mpx, zato však disponuje lepší světelností f/1.8, což uživatel ocení při pořizování snímků za šera. Kromě fotoaprátu jsou záda domovem ještě pro čtečku otisků prstů.

Oppo F5 je telefon střední třídy, o čemž svědčí použitý čipset MediaTek Helio P23 spárovaný se 4 nebo 6 GB RAM. Pro ukládání dat slouží 32 nebo 64GB úložiště, případně prostor na paměťové kartě. Energii si telefon bere z akumulátoru s kapacitou 3 200 mAh, v základní datové konektivitě by nemělo chybět nic důležitého. Operačním systémem je ColorOS 3.2 postavený na Androidu 7.1.

Oppo F5 se začíná prodávat již dnes na Filipínách za cenu 15 990 PHP (asi 6 900 korun bez DPH), následovat budou další asijské destinace. K nám se nejspíš oficiální cestou nepodívá, budeme však vyčkávat na OnePlus 5T, který by měl ve stejném designu přinést výbavu vlajkové lodě a s tím spojenou i vyšší cenu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).