Oppo chystá nové skládačky. Prorazí jimi na globálním trhu?

Oppo Find N recenze

Oppo loni představilo svůj první smartphone s ohebným displejem. Model Find N, který jsme měli tu čest otestovat, nás překvapil svojí povedenou konstrukcí, zejména pak téměř neviditelným přehybem displeje v místě ohybu. Bohužel byl určen pouze pro čínský trh, což však neznamená, že by se jeho následovníci nemohli podívat do světa.

Oppo Find N 014
Pohled na kloub zvenčí…

Úřad Evropské Unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) schválil v minulých dnech čínskému výrobci ochranné známky Find N Fold a Find N Flip, které patrně odkazují na budoucí ohebné smartphony značky. Firma se zjevně nesnažila vymyslet originální jména a silně se inspirovala u Samsungu. Dá se předpokládat, že Find N Fold bude nástupce ohebné prvotiny Find N, zatímco Find N Flip bude patrně telefon véčkové konstrukce.

Stejně jako Samsung by mělo Oppo u připravovaných skládaček použít čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Vzhledem k tomu, že ochranné známky zaregistroval evropský úřad, se dá předpokládat, že si Číňané nebudou chystané novinky schovávat pouze pro domácí trh.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku