Domů » Bleskovky » Oppo chystá „dokonalou“ poddisplejovou selfie kameru. Přesto zatím nejásejme

Oppo chystá „dokonalou“ poddisplejovou selfie kameru. Přesto zatím nejásejme

Už dlouhá léta řeší výrobci chytrých telefonů palčivou otázku, kam umístit přední selfie fotoaparát. Zatímco nejvíce se uchytil výřez v různých podobách, někteří se pokoušeli experimentovat s vyjíždějícím mechanismem. Nastupujícím trendem je nicméně snaha ukrýt přední fotoaparát pod displej, což s sebou nese mnoho konstrukčních výzev.

oppo under scree camera
Oppo chystá dokonalý selfie fotoaparát. Tedy alespoň to tvrdí v tiskové zprávě

Mezi prvními přišlo s tímto řešením ZTE u modelu Axon 20, ale samotné provedení nebylo úplně stoprocentní. I když ZTE slibuje na druhý pokus v případě Axon 30 lepší výsledek, do závodu se už pustili další výrobci. Mezi nimi také Oppo, které vydalo veřejné prohlášení, že jejich řešení nebude pouhým kompromisem.

Oppo pro ukrytí fotoaparátu a zároveň zachování kvality obrazu plánuje zmenšit pixely, přičemž ale zachová jejich počet. Zároveň nasadí vylepšené algoritmy umělé inteligence, které budou nedostatky kompenzovat, a transparentní materiály, jež budou o 50 procent tenčí.

OPPO Next Generation Screen Camera Intro

Na rozdíl od stávajících řešení, která používají jeden pixelový obvod k řízení dvou pixelů, Oppo využívá pouze jeden pixelový obvod k řízení jediného pixelu. Ve spojení s umělou inteligencí je Oppo schopno zajistit odchylku jasu a chromatičnosti pouze 2 %. Kromě toho tato technologie může prodloužit životnost displeje až o 50 %.

Ačkoli tato technologie zní více než slibně a mohla by vyřešit problémy s umístěním předního fotoaparátu jednou provždy, má jeden zásadní zádrhel. Oppo se nikterak nevyjádřilo, kdy uvidíme první chytrý telefon s touto technologií na trhu. Je tedy možné, že výrobce čeká ještě dlouhá cesta výzkumu a vývoje.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).