Domů » Bleskovky » ZTE Axon 30 nabídne téměř dokonalou poddisplejovou kameru. Dočkáme se v Evropě?

ZTE Axon 30 nabídne téměř dokonalou poddisplejovou kameru. Dočkáme se v Evropě?

Čínský gigant ZTE není v našich končinách jako výrobce chytrých telefonů příliš známý, to nicméně neznamená, že na svém kontě nemá několik úctyhodných smartphonů. Jedním z nich je ZTE Axon 20, který jsme na SMARTmanii testovali, především kvůli jeho selfie fotoaparátu, jenž je umístěn pod displejem.

zte axon 30 2
ZTE Axon 30

Ačkoli umístění předního fotoaparátu pod displej má bezesporu budoucnost, jeho provedení zůstalo na půli cesty. ZTE šlo nicméně do sebe a nyní konečně představilo nástupce Axon 30, jenž veškeré neduhy předního fotoaparátu pod displejem napravuje. Pod 10bitovým AMOLED panelem o velikosti 6,92″ se ukrývá selfie fotoaparát s rozlišením 16 Mpx. ZTE se chlubí tím, že v oblasti fotoaparátu přeskládalo pixely tak, aby jejich hustota byla 400 ppi, tedy dvojnásobek oproti jeho předchůdci.

zte axon 30 3
Rozdíl v kvalitě displeje v oblasti poddisplejové kamery je znatelný

Kromě toho ZTE nasadilo sedm vrstev propustného materiálu ve spolupráci s novým čipem, který umožňuje fotoaparátu využívat více světla a tím zlepšit i jeho výsledky. Přední fotoaparát zároveň využívá spojování 4 pixelů do jednoho, což se má na výsledné kvalitě snímků projevit také pozitivně.

Z ostatní výbavy nechybí čipset Snapdragon 870, 6/8/12 GB RAM, až 256 GB vnitřní paměti, baterie s kapacitou 4200 mAh a podporou 55W nabíjení či 5G. Na zadní straně najdeme čtveřici fotoaparátů, konkrétně hlavní senzor Sony IMX682 s rozlišením 64 Mpx, 8Mpx širokoúhlý objektiv a klasickou dvojici makro/bokeh. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou MyOS 11.

zte axon 30 1
ZTE Axon 30

ZTE Axon 30 5G bude dostupný v Číně 3. srpna za cenu 2 198 jüanů (cca 7 400 korun), respektive za 3 098 jüanů (cca 10 500 korun) v případě vyšší paměťové verze. ZTE předpokládá také globální dostupnost, v tuto chvíli ale bohužel nemáme žádné další informace.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).