Domů » Bleskovky » Oppo a Kodak chystají fotomobil, který vzdá hold klasickým fotoaparátům

Oppo a Kodak chystají fotomobil, který vzdá hold klasickým fotoaparátům

Výrobci smartphonů s velkou oblibou uzavírají spolupráci s legendárními fotoznačkami s cílem dostat mezi čočky jejich logo. Přínos těchto spoluprací je diskutabilní, ovšem mít nápis Zeiss, Leica nebo Hasselblad na těle telefonu je prestižní záležitost. Další spojení světa mobilů a fotoaparátů chystá společnost Oppo, která spojí síly s Kodakem.

Oppo + Kodak = retro fotomobil?

Informaci o spolupráci značek Oppo a Kodak přinesl informátor Digital Chat Station, podle něhož by měl být výsledkem smartphone, který vzdává hold legendárnímu fotoaparátu Kodak 35.

Kodak 35

Podobné pokusy už tu v minulosti byly, smartphone Kodak Ektra z roku 2016 rovněž svým vzhledem připomínal fotoaparát, ovšem díru do světa neudělal. Spolupráce s Oppo by však mohla přinést sladší ovoce, zvláště pak, když se hlavní zbraní mají stát dva 50Mpx snímače Sony IMX766 o velikosti 1/1,5“. Fotovýbavu pak má uzavírat 13Mpx teleobjektiv a 3Mpx kamerka pro mikroskopické snímky. Stejnou výbavu má i smartphone Oppo X3 Pro, tudíž jsme zvědaví, jaký vklad značka Kodak nakonec přinese.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. No nevím, tohle vždy skončilo tragicky.

  • Jo s tím s tebou souhlasím.
   Ovšem Ektra zase až taková tragédie nebyla protože funguje dodnes i po tom všem co malé dítě dokáže.
   Není sice vodotěsný , ale je pravděpodobně nezničitelný 😁

  • No hlavně onehdy Ektra klesla s cenou někam ke 3 nebo 4 tisícům. Za ty prachy v té době to byl fakt zajímavý kauf. Ještě ji mám doma v šuplíku zcela funkční.

  • Prostě bude na zádech napiš Kodak. Kvalita fotek se nijak nezmění. No když na to někdo skočí….

 2. Smysl to podle mého má pouze v případě, že bude možné vyměňovat kvalitní objektivy a využívat větší optiku. Snímaš 1/1,5 palce je z mého pohledu naprosto směšný argument pro to si takový fotomobil kupovat. To si prostě radši koupim iPhone, který objektivně vyhodí lepší snímky.
  Docela bych byl rád, kdyby k tomuhle začal využívat Apple svůj MagSafe. Měl jsem šanci vidět v akci Sony DSC-QX100 a ačkoliv to tenkrát byl naprosto marketingově přehlídnutý produkt, tak v reálu to bylo fakt super a zasloužilo by to pokračovatele – i třeba nepřímého.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).