Domů » Bleskovky » OnePlus 8 Pro má problém. Uživatelé si stěžují na nazelenalý displej

OnePlus 8 Pro má problém. Uživatelé si stěžují na nazelenalý displej

Nejnovější vlajkové lodě společnosti OnePlus – OnePlus 8 a 8 Pro – jsou v prodeji teprve pár dní, ale někteří uživatelé u druhé jmenované již nyní hlásí potíže, konkrétně s displejem, který se prý za některých okolností zbarvuje do zelena. S velmi podobným problémem se potýkali v minulých dnech i někteří uživatelé smartphonu Samsung Galaxy S20 Ultra.

OnePlus 8 green tint
Na chybu s nazelenalým displejem si stěžují i uživatelé OnePlus 8 Pro

Problém se prý vyskytuje při nastavení obnovovací frekvence displeje na 120 Hz a výrazně sníženém jasu a zároveň když je obraz převážně černý nebo tmavě šedý. Někteří uživatelé chybu vyřešili zapnutím funkce DC Dimming, jež snižuje energii, kterou displej používá při nízkém jasu. Její aktivace prý ale způsobuje nežádoucí efekt zvaný crushed black, který se projevuje ztrátou detailů v tmavých oblastech obrazu.

OnePlus ústy svého mluvčího uvedl, že problém díky zpětné vazbě uživatelů zaznamenal, zkoumá jej a pracuje na opravě, která má být dostupná prostřednictvím příštího OTA updatu. Samsung svou aktualizaci již vydal, resp. začal vydávat (psali jsme zde).

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments