Domů » Bleskovky » OnePlus 5T: udrží si cenu nebo dojde k dalšímu zdražení?

OnePlus 5T: udrží si cenu nebo dojde k dalšímu zdražení?

Smartphony značky OnePlus se od první generace snaží udržet status vlajkových modelů za dostupnou cenu, přesto s každou novou generací dochází k jejímu navýšení. Zatímco OnePlus One přišel na pouhých 299 dolarů (dnes asi 6 600 korun bez DPH), zahajovací cena OnePlus 5 již činila 479 dolarů (asi 10 500 korun bez DPH). Kolik bude stát chystaný OnePlus 5T?

V tomto týdnu se k tomuto tématu vyrojily hned dvě zprávy. Jako první se ozval server TechRadar a uvedl, že si OnePlus 5T ponechá stejnou cenu jako jeho předchůdce; tato informace údajně pochází z oficiálního dokumentu britského O2. Tato zpráva však kontrastuje s tweetem, který později v tomto týdnu zveřejnil sám šéf OnePlus Pete Lau.

V něm uvádí, že cena mobilních komponent neustále roste, avšak telefony jsou čím dál lepší. Uživatelé OnePlus prý ocení, co přichází. Tato zpráva ovšem přináší více otázek než odpovědí. Připravuje nás Pete Lau na to, že OnePlus 5T bude dražší? Nebo naopak uživatelé OnePlus ocení, že navzdory rostoucí ceně komponent si OnePlus 5T ponechá cenu svého předchůdce? Pravdu se dozvíme až příští týden 16. listopadu, kdy bude telefon představen. Pete Lau však před nedávnem na síti Weibo slíbil, že cena telefonu nepřesáhne 4 tisíce jenů (asi 13 300 korun bez DPH).

OnePlus 5T: známe datum představení i očekávanou cenu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).