Domů » Bleskovky » Tady by se Samsung mohl inspirovat: prohlédněte si ohebný smartphone od LG se stylusem

Tady by se Samsung mohl inspirovat: prohlédněte si ohebný smartphone od LG se stylusem

Nizozemský server LetsGoDigital.nl vytvořil rendery ohebného smartphonu se stylusem, které vznikly na základě patentových přihlášek jihokorejské společnosti LG. Zařízení v sobě kombinuje prvky z Huawei Mate X, ale zároveň přidává položku, kterou zatím vídáme výhradně u smartphonů od Samsungu a vůbec bych se nezlobil, kdyby tenhle ovládací prvek nabídla třeba druhá generace Samsungu Galaxy Fold. Asi už tušíte, o čem je řeč – ovládací pero/stylus.

lg foldable smartphone
Takhle by mohl vypadat smartphone s ohebným displejem v podání společnosti LG

Pokud by LG skutečně zařízení s tímto nebo podobným designem vyrobilo, rozhodně by se mohlo jednat o trhák, i když zůstává otázkou, zda by tloušťka ve složeném stavu nebyla zbytečně moc velká. Rozložením displeje ve dvou místech by došlo k výraznému zvětšení obrazovky a přepnutí do tabletového režimu, kde by se přímo vybízelo používat k ovládání stylus, například při práci s textem nebo prezentacemi.

Telefon a tablet v jednom

Docela dobře bych si takové zařízení dovedl představit pro sebe – na práci s textem a články v redakčním systému by to „do terénu“ bylo ideální. Na patentové přihlášce je rovněž zajímavě vyřešené místo pro vložení stylusu – ten by se umísťoval právě do vnitřní části jednoho z ohybů displeje, i když mnohem praktičtější by by bylo umístit jej někam do konstrukce, aby při rozevření zařízení nedocházelo k jeho vypadnutí.

 

Vypadá to, že ani v LG nechtějí nově vznikající segment zařízení s ohebnými displeji podcenit, i když je zatím ve hvězdách, zda se podobného zařízení někdy dočkáme. Vše ale nasvědčuje tomu, že dobu bezrámečkovou v příštím roce nahradí doba ohebná.

lg foldable smartphone 2
Líbila by se vám taková podoba ohebného smartphonu od LG?

 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

2 komentářů

  1. Chci ten displej vidět po pár týdnech … :D

    • V dnešní době je praktičnost až na 2. místě. 80% lidí jsou hloupý a dávají přednost vzhledu před praktičností a nebo jim to vůbec nedojde , že mít displej ,kterej bude mít ochranu něco mezi plastem a gumou na obouch stranách znamená, že za týden používání bude zadní část displeje vypadat jak u 3 roky starého telefonu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).