Ohebný Pixel o sobě dává vědět. Jak se bude jmenovat a kolik bude stát?

Google Pixel Fold Render

Už nějakou dobu se spekuluje o prvním ohebném smartphonu od Googlu, ale nad jeho uvedením visí spousta otazníků. Nejprve se spekulovalo, že dorazí společně s loňskými Pixely 6 a 6 Pro, poté se objevily informace, že Google celý projekt odpískal kvůli jeho nekonkurenceschopnosti. A když už jsme se spokojili s tím, že ohebný Pixel je uložen k ledu, najednou se objevují nové informace.

Ohebný Pixel: známe jeho jméno i prodejní cenu

Existenci ohebného Pixelu naznačil nedávno například sám Google, když vydal druhou betaverzi systému Android 12L pro skládací zařízení. Ve firmwaru byla nalezena animace znázorňující, jak vložit SIM kartu do ohebného smartphonu s logem Googlu.

Animace odhaluje zařízení s podobným form faktorem, jako má Samsung Galaxy Z Fold, tedy smartphone, který je možné rozložit do velikosti malého tabletu. Oproti „skládačce“ Samsungu ale má být nižší a širší, takže připomíná spíše nedávno představený Oppo Find N.

Novými zprávami o ohebném Pixelu nás také zásobuje server 9to5google, podle kterého má chystaný telefon nést jméno Pixel Notepad. Zajímavá je i nová informace o ceně, kterou údajně prozradily dva nezávislé zdroje – telefon má být levnější než Galaxy Fold, mluví se o částce 1 400 dolarů.

Podle 9to5google nedostane ohebný Pixel stejné fotoaparáty jako řada Pixel 6; hlavní snímač bude mít rozlišení 12,2 megapixelů, k ruce mu pak má být 12Mpx širokoúhlá kamerka. Telefon pak navíc ještě dostane dvě selfie kamerky s rozlišením 8 megapixelů. K odhalení by mohlo dojít na květnové vývojářské konferenci Google I/O, na níž by mohla světlo světa spatřit i další dvě nová zařízení – levný smartphone Google Pixel 6a a dlouho očekávané hodinky Pixel Watch.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku