Cena:

Google odpískal ohebný Pixel Fold. Nevěří, že by mohl konkurovat Samsungu

Google Pixel Fold Render

Skutečnost, že Google představí v horizontu několika příštích měsíců svůj první ohebný smartphone, jsme brali téměř jako hotovou věc. Spekulací o Pixelu Fold se objevilo více než dost, Google je navíc podpořil uvedením speciální odnože Androidu 12 pro ohebná zařízení, u níž jsme očekávali slavnostní premiéru na referenčním telefonu. Jenže chyba lávky.

Pixel Fold nebude. Google nevěří v jeho konkurenceschopnost

Podle informátora Rosse Younga byl údajně projekt Pixel Fold bez náhrady zrušen. Young má úzké vazby na dodavatelské řetězce, od kterých průběžně získával informace o objednávkách ohebných zobrazovačů směrem ke Googlu. Tyto objednávky ale byly nyní zrušeny, neboť se Google rozhodl své ohebné zařízení na trh neposílat.

Podle Younga tak Google učinil ze strachu, že Pixel Fold nebude dostatečně konkurenceschopný. Trhu ohebných smartphonů vládne Samsung, který své technologie pro skládací zařízení zkouší již ve třetí generaci, na kterou by „ohýbačka“ od Googlu pravděpodobně nestačila. V USA a v Evropě by údajně Pixel Fold velký prodejní úspěch nezaznamenal a v Číně už teprve ne; Samsung na tamním trhu dokonce chybí i v žebříčku TOP 5 největších výrobců běžných smartphonů.

pixel fold

Pixel Fold měl mít podobný form faktor jako Galaxy Z Fold 3, uvnitř měl být umístěn ohebný LPTO zobrazovač s variabilní obnovovací frekvencí až 120 Hz. Oproti Pixelům 6 a 6 Pro měl Google použít starší 12Mpx fotoaparáty známé už z dob Pixelu 3 a dvě 8Mpx selfie kamerky.

To, že Google na svůj vlastní ohebný Pixel zanevřel, neznamená, že nebude podporovat podobné projekty konkurenčních výrobců. V první polovině příštího roku pro ně uvolní speciální Android 12L s několika drobnými vychytávkami pro ohebná zařízení.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.