Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Odvážný plán: Virgin Galactic chce být první vesmírnou turistickou společností

Odvážný plán: Virgin Galactic chce být první vesmírnou turistickou společností

Virgin Galactic je soukromá společnost, která si dlouhodobě klade za cíl dostat běžné lidi do vesmíru. Věnuje se prodeji krátkých suborbitálních letů a v posledních letech usilovně pracuje právě na realizaci vesmírné turistiky. Podle veřejných zdrojů by se to společnosti mohlo podařit relativně brzy. Virgin Galactic se tak může stát první veřejnou vesmírnou turistickou společností.

Společnost 9. července oznámila, že se spojí se společností Social Capital Hedosophia Holdings Corp. Ta má koupit 49procentní podíl společnosti Virgin Galactic. Jedná se o investici zhruba 800 milionů dolarů.

Loď Virgin Galactic
Loď Virgin Galactic

Podle CNBC by se mohli první vesmírní turisté podívat do vesmíru již okolo roku 2022. Brandsonova Virgin Galactic tak má v budoucnu šanci soupeřit se společnostmi jako Blue Origin, kterou vlastní momentálně nejbohatší člověk světa Jeff Bezos a společností SpaceX Elona Muska.

Virgin Galactic tvrdí, že již prodala dokonce stovky „letenek “. Přičemž cena jedné vyjde na 250 000 dolarů. Mezi prvními zájemci o vesmírný zážitek jsou například Leonardo DiCaprio nebo Justin Bieber. Dosud však nemá žádný z majitelů výlet do vesmíru naplánován. Jeden let by měl trvat celkem 90 minut.

K veřejným letům do vesmíru má sloužit osobní kosmická loď VSS Unity. Ta se poprvé dostala do vesmíru teprve v prosinci loňského roku.

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments