Domů » Bleskovky » Odpůrci výřezů jásejte! První aplikace pro MacBook Pro vás jej nadobro zbaví

Odpůrci výřezů jásejte! První aplikace pro MacBook Pro vás jej nadobro zbaví

Nedávné představení nového MacBooku Pro zaujalo především příznivce výkonných notebooků. Nebyl by to ale Apple, kdyby se i v tomto případě neobjevila jedna malá kontroverze, konkrétně v podobě výřezu. Gigant z Cupertina se totiž rozhodl minimalizovat rámečky, nicméně přední kamera nějaký ten prostor potřebuje a výřez byl pro Apple pravděpodobně nejsnazším způsobem, jak ji do MacBooku Pro vměstnat.

macbook pro notch
Výřez je pro některé uživatele jako červený hadr na býka

Netrvalo to dlouho a vývojáři třetích stran přišli s aplikací, která pro někoho nevzhledný výřez před vašimi zraky softwarově skryje. Aplikace nese název TopNotch a funguje na principu zabarvení horní stavové lišty do černé barvy, takže s ní výřez krásně splyne.

TopNotch pochopitelně funguje i v případě, kdy používáte dynamické tapety, a podporuje také více displejů. Zajímavostí je možnost zaoblit hrany použité tapety. Aplikace pochopitelně běží na pozadí a monitoruje použitou tapetu, aby mohla pružně reagovat na změny.

Aplikace TopNotch je zcela zdarma

Pokud máte alergii na výřezy a nedovedete si s ním MacBook Pro ani představit, pak vás jistě potěší, že za aplikaci TopNotch si vývojáři neřeknou ani o korunu, a je dostupná pro verzi operačního systému macOS 11 a novější.

Dominik Vlasák

13 komentářů

 1. ja myslel ze zakryje vyrez a ne ze obracene obere cloveka i o ten displej okolo :-D

 2. Se divím, že to je for free 😁

 3. Se divím ze jsou pořad tipci kteří nechápou ze tam Apple má stejně listu s menu a kdyby tam ten výřez nebyl měli by cca o 7 mm menší displej a jeho horní hranu by stejně nemohly využít.
  Hold uživatele Windows kteří na macOS nikdy nepracovali ale budou mít pořad pindy.

  • Full screen to nema???

  • Se divím, že se pořád najdou tu.pci, kteří nechápou, že kdyby to udělali jak v Dellu XPS 13, tak šla využít celá plocha. Navíc nevím, jestli to víš, ale macOS má full screen mod programů, takže ten prostor určitě využít šel, kdyby byl normální a ne takhle zprzněn

  • Pjotr, mám MBP 13 touchbar 4 porty 2020. A i tak mě ten výřez serie a prostě do toho nepůjdu. Ano, lišta, to je pěkný, ale zasahuje to do obrazovky a ne vždy tam ta lišta je, máš i fullscreen aplikace a fakt jsem zvědavej při RDP na nějakou lištu. Prostě to minimálně narušuje obdélník a basta, rušivej element. Takže ano, kdybych měl v práci dostat novej mac, tak jedině s touhle aplikací a nebo jim na to hodím bobek a vemu zas stroj s Win.

  • Se divím, že se pořád najdou tu.pci, kteří nechápou, že kdyby to udělali jak v Dellu XPS 13, tak by kvalita te kamery byla právě tak mizerná jako u Dell XPS 13.

  • Já jim na kameru pr.cám. Tak ať udělají možnost dát kameru pryč a mít normální displej v konfigurátoru. Stejně v práci mám logitech 4k na monitoru, v životě jsem notebookovou nepoužil.
   Kdyby to aspoň mělo faceId…

  • JP23: Jo, protože kameru využívají lidi nonstop, že? Proboha, vždyť je to snad ta nejmíň důležitá součástka v notebooku.

  • Podle sebe soudí tebe? Kolik máš denně online meetingů se zapnutou kamerou? Ja třeba 10 a na kvalitě mi záleží.

  • JP23: A na ty meetingy potřebuješ Macbook Pro? Jaký by byl problém nabídnout i MBP bez kamery a bez notche nebo tam dát nějakou 720p a notch nechat tupounům jako ty, kteří si myslí, že jejich ksicht ve full HD pro někoho něco znamená?
   Já mám taky 10 hovorů denně, ale v 9 z nich sdílím obrazovku a jaký mám u toho rypák je každýmu ukradený.

 4. A neni to jedno? Hejtri si najdou jiny duvod kydat spinu na Applu a nam uzivatelum Apple produktu vyrez nevadil

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).